Help for English

Časté chyby ve výslovnosti #1

Komentáře k článku: Časté chyby ve výslovnosti 1

 

were

Páááni, ve „were“ se nečte „e“? Celý život žiju v domnění že „were“ se čte přesně stejně jako „where“… to je ostuda :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zadirr vložený před 15 lety

were

Páááni, ve „were“ se nečte „e“? Celý život žiju v domnění že „were“ se čte přesně stejně jako „where“… to je ostuda :-(

Re: were

Omylem jsem to odeslal ještě před tím než jsem napsal že děkuji za vyvedení z omylu. Takže… děkuji :-)

hmm

A mňa zase dostalo comfortable… table ako table :-)…ale už budem vedieť, dík:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cathy1 vložený před 15 lety

hmm

A mňa zase dostalo comfortable… table ako table :-)…ale už budem vedieť, dík:-)

Re: hmm

Mě zase project, ale jinak se musim pochválit, že zbytek sem měl dobře

huh :)

velmi pekny clanok, len ma osobne trosku mrzi, ze som bol teraz na dovolenke a PRESNE nieco take(samozrejme ine slovicka) som si pisal na papiere, ze ho potom zverejnim na HFE.

Mal som uz vymysleny taky zoznam slovicok a vymyslal som na ne pribeh, v ktorom by boli pouzite.

Preto by som sa chcel spytat pana Vita, ze ci mam to uz dokoncit, a poslat ako clanok, alebo len poslat supis slovicok, ktore ma napadli…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

huh :)

velmi pekny clanok, len ma osobne trosku mrzi, ze som bol teraz na dovolenke a PRESNE nieco take(samozrejme ine slovicka) som si pisal na papiere, ze ho potom zverejnim na HFE.

Mal som uz vymysleny taky zoznam slovicok a vymyslal som na ne pribeh, v ktorom by boli pouzite.

Preto by som sa chcel spytat pana Vita, ze ci mam to uz dokoncit, a poslat ako clanok, alebo len poslat supis slovicok, ktore ma napadli…

Re: huh :)

:-) O dnešní půlnoci vychází pokračování tohoto testíku s dalšími slovíčky, ve kterém studenti tak často chybují.
Ale pokud něco takového dáváte do kupy, určitě mě to zajímá.

Slovíčka

Tak problém vyslovit je třebas

I'm thinking :-D

nebo jak se vysloví podobná slova – třeba

build-built-built jak se vysloví jinak d a poté t – to je trohu těžký :-) říkám to pokaždý stejně :-)

Were

Teda, were mě překvapilo. Šestým rokem se učím angličtinu a nikdy mě nikdo neopravil :(

10/10
dobrej testík :)
Jinak nebylo by to were s tim „r“ na konci zase tak špatně, ne? Myslim, že američani by to s tim r na konci řekli podobně jako třeba FAR nebo FARM. Je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pakota vložený před 12 lety

10/10
dobrej testík :)
Jinak nebylo by to were s tim „r“ na konci zase tak špatně, ne? Myslim, že američani by to s tim r na konci řekli podobně jako třeba FAR nebo FARM. Je to tak?

Re:

Nejde o to, jestli je na konci r nebo ne, jde o tu samohlásku. je tam 3: nebo e. Chyba je, že lidé vyslovují WERE stejně jak WHERE a to je chyba. V britské i americké angličtině.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.