Help for English

Frázová slovesa se slovesem GIVE

Komentáře k článku: Frázová slovesa se slovesem GIVE

 

Telepatie…

ÚŽASNÉ, pane Víte… Vy jste prostě JEDINEČNÝ… a snad i ovládáte telepatii :-D .
Zrovna nedávno jsem si procházel testy na Frázová slovesa a říkal jsem si, že ty tady jsou určitě na všechna důležitá slovesa, ale s vysvětlovacími články jste skončil u PUT, tak jsem si fráze od GIVE začal hezky vypisovat z testu, abych měl přepsaný přehled (ikdyž jsem věděl, že těm vašim článkům se to nemůže ani nejmenší měrou rovnat), no a teď se koukám, co nám tu přibylo za nové články a ejhle… Frázová slovesa se slovesem GIVE…
Prostě moc děkuji, že to všechno pro nás děláte… To jak si Vás váží většina lidí, co sem chodí, si myslím, že najde ani slovy vypovědět… :-)

Přesně tak

Přidávám se k Meanor. Já jsem zase válčila s větami, kde se vyskytovala některá frázová slovesa a tak jsem si procházela články tady na webu. Jsem ráda, že přibyl další.
A velice oceňuji, že i přes Vaši pracovní zaneprázdněnost věnujete tolik času i nám. Je to každodenní pozornost a práce, ale zato je tento web stále hodnotnější a krásnější. A Vaši věrní návštěvníci Vám za to moc děkují.
Já bych měla ještě jednu otázku : Četla jsem, že je možné také určit frázové sloveso podle částice, která se s ním pojí. Nešlo by to trochu shrnout do článku? Třeba bych se potom v těch frázových slovesech lépe orientovala?

Souhlasím se všemi, tenhle web je úžasný :-D

super clanek, usmevne na me pusobi veta ‚His heart finally gave out.‘, kterou jsem si amatersky prelozil jako ‚Konecne me prestalo tlouct srdce.‘ :)

give up/give in

Dobrý den, mohla bych ve výše uvedené větě „Jestli nemůžeš najít odpověď, vzdej to.“, použít i give in místo give up? Více se mi tam hodí give in, ve smyslu, že se snažil najít odpověď, ale nedokázal to, tak uzná porážku a vzdá to…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petach vložený před 15 lety

give up/give in

Dobrý den, mohla bych ve výše uvedené větě „Jestli nemůžeš najít odpověď, vzdej to.“, použít i give in místo give up? Více se mi tam hodí give in, ve smyslu, že se snažil najít odpověď, ale nedokázal to, tak uzná porážku a vzdá to…

Re: give up/give in

Může být obojí. GIVE UP je prostě vzdát to, už se nesnažit, vykašlat se na to. GIVE IN by bylo to jak píšete, přiznat porázku, nechat si ji říct apod.

Give sth in

Ahojky, chtela jsem se zeptat k poslednimu GIVE sth IN..Takze odevdat ukol uciteli by bylo: TO GIVE A HOMEWORK IN A TEACHER nebo TO GIVE A HOMEWORK IN TO TEACHER..Dekuju moc, zni to docela hloupe, to druhy, ale nejsem si uplne jista..

Mejte se

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Give sth in

Ahojky, chtela jsem se zeptat k poslednimu GIVE sth IN..Takze odevdat ukol uciteli by bylo: TO GIVE A HOMEWORK IN A TEACHER nebo TO GIVE A HOMEWORK IN TO TEACHER..Dekuju moc, zni to docela hloupe, to druhy, ale nejsem si uplne jista..

Mejte se

Re: Give sth in

samozřejmě to druhé.

When he got arrested, his parents just gave up on him

When he got arrested, his parents just gave up on him mám takovou otázku proč je tam got??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od loenka vložený před 15 lety

When he got arrested, his parents just gave up on him

When he got arrested, his parents just gave up on him mám takovou otázku proč je tam got??

Re: When he got arrested, his parents just gave up on him

změna stavu, viz článek o slovesech používaných pro změnu stavu (GET, BECOME, FALL, TURN, GO, GROW). Zmínka o tom je i v článku o slovesu GET.

Není mi jasné u posledního GIVE sth IN a následně příklad He gave in his…nemělo by být tedy He gave his homework in? tohle mi stále není jasné :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Muff vložený před 12 lety

Není mi jasné u posledního GIVE sth IN a následně příklad He gave in his…nemělo by být tedy He gave his homework in? tohle mi stále není jasné :oops:

Re:

Mrkněte na úvodní článek o fráz. slovesech, slovosled je tam vysvětlený.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.