Help for English

CPE: Listening, part 1

Komentáře k článku: CPE: Listening, part 1

 

88% to že je publikum increasingly sophisticated a tudíž increasingly critical se mi nějak nedalo dohromady :-)

Eh, me hned zarazila ta uvodni otazka: "The speaker compares science-fiction films with myths to make the point that they _________.
create an imaginary universe *

Jak mam poznat ze to „they“ se vztahuje na films a nebo na myths?

Mam na mysli: Mluvci porovnava scifi filmy s myty aby vyjadril myslenku ze vytvareji imaginarni vesmir.

Co vytvari ten vesmir, filmy nebo myty?

To Jim_CZ: They = films.
Ten článek přece je o filmech a ne o mýtech…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Eh, me hned zarazila ta uvodni otazka: "The speaker compares science-fiction films with myths to make the point that they _________.
create an imaginary universe *

Jak mam poznat ze to „they“ se vztahuje na films a nebo na myths?

Mam na mysli: Mluvci porovnava scifi filmy s myty aby vyjadril myslenku ze vytvareji imaginarni vesmir.

Co vytvari ten vesmir, filmy nebo myty?

Re:

no, je to ten předmět hned za slovesem, o čem se mluví. Tedy o SCI-FI FILMS.

88%, blbá chyba, ornamentation mi mělo dojít…

Ja bych to zkusil takto:

?KDE FANTASY SVET VYTVARI POZADI PROTI KTEREMU LIDSKA POVAHA MUZE PRIJIT S TRUMFY TVARI TVAR NEPRIZNI OSUDU.

Ja sem dobra cecha :)

63%

Nečekal jsem, že bych prošel. :)

100 %
ale kdo ví, třeba to byla jedna velká náhoda :D

Chtěl bych se zeptat jaký výzam má ve třetí části slovo „the unconscious“. Já tomu rozumím tak, že to znamená PODVĚDOMÍ, ale ze slovníků mi to vychází spíš jako BEZVĚDOMÍ = unconsciousness.
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Chtěl bych se zeptat jaký výzam má ve třetí části slovo „the unconscious“. Já tomu rozumím tak, že to znamená PODVĚDOMÍ, ale ze slovníků mi to vychází spíš jako BEZVĚDOMÍ = unconsciousness.
Díky

Re:

ano, bezvědomí by skutečně bylo UNCONSCIOUSNESS.

THE UNCONSCIOUS je podstatné jméno (nevědomí), je to hodně podobné jako THE SUBCONSCIOUS (podvědomí). Přesný rozdíl vám nepovím, nejsem moc psycholog.

Myslím si ale taky, že to laici používají nesprávně a pletou to.

Takže vzhůru do učebnice psychologie. :-)

75% spokojenost :-)

Mno, opravdu není ideální čas na testování mé schopnosti uvažovat. I když, kdybych dal ve dvou případech na svoji první úvahu,… Každopádně zajímavé. :-D

Ta nahrávka jaksi nefunguje, Extract 1 zničehonic končí u “For several decades..”

můžete zkusit reload celé stránky? pravděpodobně se vám nahrávka jen nestáhla celá do prohlížeče.

Tam žádná nahrávka není.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.