Help for English

Zkratky v běžné řeči

Komentáře k článku: Zkratky v běžné řeči

 

zkratky

děkuju za vysvětlení, učebnice anj se hemží zkratkami ale já nikdy pořádně nepochopila, jak mám vědět, co znamenají, např. hned v první lekci Straighforward je zkratka R&B a k tomu bezva otázka: máš rád tento druh hudby? :-), jenomže já nevím, co to je :-), tak už se taky moc těším na další zkratky, třeba ty internetové…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 15 lety

zkratky

děkuju za vysvětlení, učebnice anj se hemží zkratkami ale já nikdy pořádně nepochopila, jak mám vědět, co znamenají, např. hned v první lekci Straighforward je zkratka R&B a k tomu bezva otázka: máš rád tento druh hudby? :-), jenomže já nevím, co to je :-), tak už se taky moc těším na další zkratky, třeba ty internetové…

Re: zkratky

Děti budou ‚ár‘en'bí určitě znát. Rhythm and Blues.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 15 lety

Výborný článek :) Velice se mi zamlouvá zkratka ASAP. Jen bych se chtěla zeptat, zda se tedy tato zkratka vyslovuje po písmenech nebo jako jedno slovo (což bych si i dokázala představit). Děkuji

Re:

po písmenech, ei es ei pi:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: zkratky

Děti budou ‚ár‘en'bí určitě znát. Rhythm and Blues.

Re: Re: zkratky

ještě že máme ty děti… Děkuju :-)

:-) super!

AWOL synonyma

zaujimalo by ma, ze ci
„take french leave“ a „play truant“ znamena to iste. Ak ak ano, tak by som sa chcel spytat, ze co sa castejsie pouziva.
Vdaka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 14 lety

AWOL synonyma

zaujimalo by ma, ze ci
„take french leave“ a „play truant“ znamena to iste. Ak ak ano, tak by som sa chcel spytat, ze co sa castejsie pouziva.
Vdaka

Re: AWOL synonyma

Myslím, že PLAY TRUANT je většinou ve spojení se školou, tedy chodit za školu, mít neomluvené hodiny apod.

TAKE (a) FRENCH LEAVE je obecně, když odejdete odněkud bez rozloučení, bez dovolení apod.

výslovnost

Můžu se zeptat, jak by se četlo v příkladu výše PMS'd, jako píemesd?, co to to „d“ vlastně znamená? Děkuju moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 14 lety

výslovnost

Můžu se zeptat, jak by se četlo v příkladu výše PMS'd, jako píemesd?, co to to „d“ vlastně znamená? Děkuju moc

Re: výslovnost

koncovka pro minulý čas. Ke zkratkám se nepřidává celé ED, ale jen 'd. A ano, čte se to /pi:emest/

EOB

V práci se občas setkávám v e-mailech se zkratkou „EOB“ End Of Business. Odpověď/zpracování očekávám EOB – do konce pracovní doby toho dne…

OK

A víte někdo, z jakých slov je složená asi neznámější zkratka „OK“? Já nad tím marně přemýšlím. Napadá mě, podle jejího významu, „All Clear“, tedy vše jasné/v pořádku, ale to by zněla AC, a ne OK. Prostě nevím…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maxximm vložený před 13 lety

OK

A víte někdo, z jakých slov je složená asi neznámější zkratka „OK“? Já nad tím marně přemýšlím. Napadá mě, podle jejího významu, „All Clear“, tedy vše jasné/v pořádku, ale to by zněla AC, a ne OK. Prostě nevím…

Re: OK

Je o tom myslím pěkný článek na Wiki.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.