Help for English

It's not that big a deal!

Komentáře k článku: It's not that big a deal!

 

asi to stačí znát a umět tomu rozumět ale neumím si moc představit situaci,kde by to bylo vhodný použít :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

asi to stačí znát a umět tomu rozumět ale neumím si moc představit situaci,kde by to bylo vhodný použít :-)

Re:

It´s not that big a deal – jednoduše v situaci, kdy chcete říct: „zas až o tolik nejde“ (nemusí to být jen „problém“). Takových situací je spousta, ne? A zrovna tohle spojení se dá naučit až jako fráze, běžně používaná, ustálená. Ty ostatní už si musíte víc promyslet podle konkrétní situace, když vám nejdou z pusy samy…

Hmmm, that jako ukazovaci zajmeno, tam je to pote ‚klasicky‘ poradek slov, vidte? Nejak se mi to ted vse popletlo :)

Can you see that big tree over there?

Can you see that big a tree over there?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Edita Stiborová vložený před 15 lety

Hmmm, that jako ukazovaci zajmeno, tam je to pote ‚klasicky‘ poradek slov, vidte? Nejak se mi to ted vse popletlo :)

Can you see that big tree over there?

Can you see that big a tree over there?

Re:

Ano, pokud je THAT jako ukazovací zájmeno, je vše normálně jako vždy.

Takže kdyby byla věta:

Have you seen that big a tree over there?

– znamenalo by to něco jako:

Už jsi viděl tak veliký strom, jako je támhleten?

Nebo se pletu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dasado vložený před 15 lety

Takže kdyby byla věta:

Have you seen that big a tree over there?

– znamenalo by to něco jako:

Už jsi viděl tak veliký strom, jako je támhleten?

Nebo se pletu?

Re:

no, to ne, protože to je porovnání, tak velký strom, jako je támhleten – AS BIG A TREE AS THE ONE OVER THERE.

a nebo the

Je otázka: „It was too stupid a question.“ správná? Když se ptáme na otázku, která zazněla, tak to přeci není nějaká otázka, ale jedna konkrétní. Neměl by pak být v takovém případě ve větě určitý člen? Mohli bychom to v nějakém případě použít úplně bez členu? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hesperis vložený před 15 lety

a nebo the

Je otázka: „It was too stupid a question.“ správná? Když se ptáme na otázku, která zazněla, tak to přeci není nějaká otázka, ale jedna konkrétní. Neměl by pak být v takovém případě ve větě určitý člen? Mohli bychom to v nějakém případě použít úplně bez členu? Děkuji.

Re: a nebo the

No, já žádnou „otázku“ nikde nevidím…

Ale asi vás chápu. Kdyby to byla konkrétní otázka, věta by zněla samozřejmě jinak: THE QUESTION WAS TOO STUPID.

Ne, QUESTION bez členu či nějakého jiného determinátoru nemůžete použít.

that

Já z těch příkladů chápu všechno, až na tu nadpisovou větu. Nemohl byste prosím uvést příklad dalších vět, kde je použito to that v tomto smyslu? Já totiž ani nepochopil jaký význam tam má. :oops:
Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

that

Já z těch příkladů chápu všechno, až na tu nadpisovou větu. Nemohl byste prosím uvést příklad dalších vět, kde je použito to that v tomto smyslu? Já totiž ani nepochopil jaký význam tam má. :oops:
Díky.

Re: that

není to TAK VELKÝ problém.

It's not that fast a car – není to zas tak rychlé auto.
He wasn't that smart a person – nebyl to zas tak chytrý člověk

Je to příslovce THAT – tak, tedy THAT SMART – tak chytrý, THAT BIG – tak velký… atd.

moc užitečný článek

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat…Nejsem začátečník, anglicky se učím už od malička, tzn nějakých 10 let určitě. Je mi nejasných spousta věcí, jen nevím odkud začít. Jestli si to všechno projít úplně od začátku, nebo fakt nevím. Měla jsem mnoho učitelů angličrtiny a každý učí jinak, to se ví. Mám za sebou úspěšnou maturitu z angličtiny za 2, jenže se teďka chystám na delší dobu do U.S.A. a to se ví, že tam bude potřeba angličtina na jiné úrovni.

Mohl byste mi poradit, co mám dělat? Popřípadě doporučit nějakou učebnici angličtiny pro samouky? Existuje něco specializovaného na Americkou angličtinu?

Děkuji moc za Vaši odpověd.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od chica_bella vložený před 15 lety

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat…Nejsem začátečník, anglicky se učím už od malička, tzn nějakých 10 let určitě. Je mi nejasných spousta věcí, jen nevím odkud začít. Jestli si to všechno projít úplně od začátku, nebo fakt nevím. Měla jsem mnoho učitelů angličrtiny a každý učí jinak, to se ví. Mám za sebou úspěšnou maturitu z angličtiny za 2, jenže se teďka chystám na delší dobu do U.S.A. a to se ví, že tam bude potřeba angličtina na jiné úrovni.

Mohl byste mi poradit, co mám dělat? Popřípadě doporučit nějakou učebnici angličtiny pro samouky? Existuje něco specializovaného na Americkou angličtinu?

Děkuji moc za Vaši odpověd.

Re:

Mrkněte na naše články JAK NA TO v sekci Tipy a Triky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Mrkněte na naše články JAK NA TO v sekci Tipy a Triky.

Re: Re:

Děkuji :)

Docela složité :( Ještě že je to článek pro upper-intermediate. Tím nechci říct, že jsem rád že se tomu vyhýbám jelikož nejsem ještě na takové úrovni. Ale, že zatím by mi to motalo hlavu. Nicméně vypíši si to a naučím :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.