Help for English

Jazyková terminologie #2

Komentáře k článku: Jazyková terminologie 2

 

Clauses

90%

Ty ‚clauses‘, to byla tedy zrada :D Jsem zvyklá určovat jako ‚clause‘ jenom ty části vět, které obsahují ‚full verb‘, ale teď jsem se dočetla, že se někdy ten výraz používá i pro části vět, kde je jen infinitiv apod. Není ‚clause‘ jako ‚clause‘ :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BlackMeg vložený před 14 lety

Clauses

90%

Ty ‚clauses‘, to byla tedy zrada :D Jsem zvyklá určovat jako ‚clause‘ jenom ty části vět, které obsahují ‚full verb‘, ale teď jsem se dočetla, že se někdy ten výraz používá i pro části vět, kde je jen infinitiv apod. Není ‚clause‘ jako ‚clause‘ :D

Re: Clauses

jsou non-finite clauses a finite clauses. infinitivy, gerundia a participia jsou prostě non-finiti clauses, mají svůj podmět (sice nevyjádřený), mohou mít předmět, příslovečná určení, complements apod. Jsou to prostě také clauses. Jak říkáte, není ‚clause‘ jako ‚clause‘. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Clauses

jsou non-finite clauses a finite clauses. infinitivy, gerundia a participia jsou prostě non-finiti clauses, mají svůj podmět (sice nevyjádřený), mohou mít předmět, příslovečná určení, complements apod. Jsou to prostě také clauses. Jak říkáte, není ‚clause‘ jako ‚clause‘. :-)

Re: Re: Clauses

Teď mě ještě napadlo, že vlastně existují také ‚verbless clauses‘, kde sloveso vůbec není :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BlackMeg vložený před 14 lety

Re: Re: Clauses

Teď mě ještě napadlo, že vlastně existují také ‚verbless clauses‘, kde sloveso vůbec není :D

Re: Re: Re: Clauses

přesně tak.

Sakrys, stydim se, asi bych si mela zopakovat celou vysokou, kdyz jsem to studovala:-D

To by mel byt hopscotch jestli se nemýlím:-)

No jo no, tohle by mi šlo.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Helena
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzka vložený před 14 lety

To by mel byt hopscotch jestli se nemýlím:-)

Re:

Děkuju moc, ano, je to tak, tohle by mě nenapadlo :)

Nic moc..

:oops: Před rokem jsem dokončila rozšiřující studium AJ – vidím,že fakt ryyychle zapomínám,ach jo…

To je moc fajn, že tady máte takové pěkné testy. Bylo by ještě možné udělat něco s tím, že je zadáno pracovat s “underlined” slovy, ale nic tam podtržené není?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára Marešová vložený před 11 lety

To je moc fajn, že tady máte takové pěkné testy. Bylo by ještě možné udělat něco s tím, že je zadáno pracovat s “underlined” slovy, ale nic tam podtržené není?

Pokusíme se… omlouvám se.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.