Help for English

Časté chyby ve výslovnosti #2

Komentáře k článku: Časté chyby ve výslovnosti 2

 

Fruit

Celé studium aj vyslovuji špatně fruit. :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hello100 vložený před 15 lety

Fruit

Celé studium aj vyslovuji špatně fruit. :-(

Re: Fruit

Nejste první a ani poslední, nebojte.

Díky za to slovíčko FLOOD. Já měla za to, že oo se čte jako a jenom ve slovíčku BLOOD. :oops: :-D

Broad, suite, lettuce

Teda ten „broud“ a „sjut“ mě dost zaskočily :-(

Zvláštní je taky situace kolem toho salátu… myslel jsem, že se to má číst „l-tas“ (neumím napsat schwa, tak píšu pomlčku). Tato odpověď ale v možnostech není, tak se dívám do Lingea Lexiconu a do Wictionary a kupodivu oba slovníky říkají, že výslovnost je „letis“… a když jsem pobýval v zahraničí, tak jsem měl pocit že tam toto slovo všichni vyslovují spíš „l-t-s“, schwa místou obou samohlásek. Tak potom babo raď :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zadirr vložený před 15 lety

Broad, suite, lettuce

Teda ten „broud“ a „sjut“ mě dost zaskočily :-(

Zvláštní je taky situace kolem toho salátu… myslel jsem, že se to má číst „l-tas“ (neumím napsat schwa, tak píšu pomlčku). Tato odpověď ale v možnostech není, tak se dívám do Lingea Lexiconu a do Wictionary a kupodivu oba slovníky říkají, že výslovnost je „letis“… a když jsem pobýval v zahraničí, tak jsem měl pocit že tam toto slovo všichni vyslovují spíš „l-t-s“, schwa místou obou samohlásek. Tak potom babo raď :-(

Re: Broad, suite, lettuce

Ano, podle RP to má být /LETIS/. Já vycházel z americké výslovnosti a kontorloval jsem si to pro jistotu v merriam-webster. Změním to ale, aby to bylo podle britské.

:o)

I po moc letech angličtiny je co spravovat! :o) Dík za další výbornou řadu testíků. Vzpomínám na ty začátky, kdy přepisy výslovnosti ve středoškolských gympláckých učebnicích byly velmi, velmi prazvláštní…Sláva že máme 2009!Ta dnešní omladina se v něčem má moc fajn.

Pre samoukov výslovnosť a počúvanie ťažkééééé, ešte tak čítaný text. Ale nevzdávame sa!

Re: Fruit

Doporučuju překontrolovat i výslovnost „zeleniny“… Damn!

já teď viděla film, kde se jedna postava důrazně dožadovala suite (američanka), tak jsem to věděla. jenom jsem měla obavy, jestli to američani neříkají jinak:-)))

want x will not

prosim Vás můžete mi poradit s výslovností will not – won't a want? mám stím problém a nevím jak se stím poprat!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kkena vložený před 14 lety

want x will not

prosim Vás můžete mi poradit s výslovností will not – won't a want? mám stím problém a nevím jak se stím poprat!

Re: want x will not

přesně na tento problém tu máme samostatný článek. Hledejte ve vyhledávači slovíčko WILL, je to hned první nalezený článek.

90% spokojenost, jen základní slovíčko broad jsem měl zafixovaný nějak špatně

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.