Help for English

Minulý čas nepravidelných sloves #1

Komentáře k článku: Minulý čas nepravidelných sloves 1

 

2 vety

Mam dilema s toto vetou – I had a quick lunch in the office., vi ze jsem meli pouzit minuly, ale spis buch to rekla I have had a quick lunch in the office. Nejak by mi to tam sedelo lip. A druha veta – I think I saw that movie on TV a few weeks ago. bych spis pouzila sloveso watch. Jsou to jen me domenky, nebo jak by to v realite :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od svety vložený před 15 lety

2 vety

Mam dilema s toto vetou – I had a quick lunch in the office., vi ze jsem meli pouzit minuly, ale spis buch to rekla I have had a quick lunch in the office. Nejak by mi to tam sedelo lip. A druha veta – I think I saw that movie on TV a few weeks ago. bych spis pouzila sloveso watch. Jsou to jen me domenky, nebo jak by to v realite :?:

Re: 2 vety

1) I have had – proč předpřítomný? To by se muselo nějak týkat současnosti, ne? Navíc je v zadání, že máte použít minulý čas.

2) proč se vám nelíbí SEE A MOVIE? – vidět film? Česky můžete říct VIDĚL JSEM FILM a nebo PODÍVAL JSEM SE NA FILM. Obojí je stejné, ne?

Re: Re: 2 vety

Tak k te prvni vete, jde o to,ze se me ptali, jestli jsem uz vecerela (chteli vedet, jestli budu veceret s nimi) a to se tyka pritomnosti. Tak jsem pouzila predpritomny.
No a k te druhe vete, to bych tedy brala, tak ja to nekdy vyzkousim v realite :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od svety vložený před 15 lety

Re: Re: 2 vety

Tak k te prvni vete, jde o to,ze se me ptali, jestli jsem uz vecerela (chteli vedet, jestli budu veceret s nimi) a to se tyka pritomnosti. Tak jsem pouzila predpritomny.
No a k te druhe vete, to bych tedy brala, tak ja to nekdy vyzkousim v realite :-)

Re: Re: Re: 2 vety

1) věta bude tak jako tak v minulém čase. Věta neříká, jestli už jsem obědval nebo ne, ale říká KDE obědval, nebo dokonce KDY obědval. V takových větách se předpřítomný čas nepoužívá.

2) SEE A MOVIE je 100% v pořádku. Klidně to používejte. :-)

Na 100 % :-)

To se mi povedlo

Poprvé jsem si pořádně nepřečetl zadání a jen správě doplnil v přítomném čase slovesa do vět. No bylo mi to divné… test na minulé časy. No a pak 0%, no to mě… wuf, tak podruhé znova. už správné časy úspěšnost 80%. A pobavilo mne že jsem u druhé věty doplnil drunk :-D :-D :-D

100%

:-D

90% jsem podelal went:-D blba chyba, hlavne kdyz vim, ze to nemelo byt tak jak jsem to napsal

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re:

Ano, když můžou být dvě odpovědi, jsou tam nastavené obě jako správné.

A jaké jsou to možnosti těch odpovědí? :)

Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od David123 vložený před 5 lety

A jaké jsou to možnosti těch odpovědí? :)

Díky

Dobrý den, nerozumím bohužel dotazu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 5 lety

Dobrý den, nerozumím bohužel dotazu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef Zacek vložený před 12 lety

Zvladnul jsem to na 100%.Nekde se mi to zda trochu klamave muzou tam byt i jine odpovedi.Jinak vyborny clanek jen tak dal jste skvela stranka

Re:

Ano, když můžou být dvě odpovědi, jsou tam nastavené obě jako správné.

No jaké teka dvě odpovědi tam muzou být? když jsou obě nastavené jako správně? první je went a druhá je?

Díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.