Help for English

Test: Hovorová slovíčka #1

Komentáře k článku: Test: Hovorová slovíčka 1

 

hustší

Kdybych nezapomněl do jednoho ze čtverečků doplnit slovo „bum“, tak mám 100%.
Ale na první pohled jsem to tedy málem vzdal. :-)
Díky za ten dobrej pocit:)

jestli je tohle pre-intermediate tak asi neumím anglicky. . . :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 16 lety

jestli je tohle pre-intermediate tak asi neumím anglicky. . . :oops:

Re:

U něčeho takového se těžko určuje úroveň. Jedná se o velmi běžná hovorová slovíčka… Navíc se velmi snadno učí, takže jsem tomu zvolil úroveň PRE-INTERMEDIATE.

V hovorové angličtině se tahle slovíčka používají daleko častěji než např. slovíčka HORSE, PIG, DUCK apod… a proč by zvířátka měla být úroveň ELEMENTARY a slovíčka typu GEEK, SUCK, či WASTED měla být o dvě úrovně výš?

Jedná se o poměrně specifickou angličtinu, která se ve školách neučí (tedy až na výjimky), není na ní vůbec nic obtížného či složitého na pochopení… Pouze se to ve školách běžně neučí.

Naopak můžete takových slovíček znát tisíc, a pořád budete např. na úrovni PRE-INTERMEDIATE.

hmmm

:-) hezkýýý-s tím dvojklikovým slovníkem 100%!to potěší, ale taky mi to teda na pre-int nepřišlo…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 16 lety

hmmm

:-) hezkýýý-s tím dvojklikovým slovníkem 100%!to potěší, ale taky mi to teda na pre-int nepřišlo…

Re: hmmm

Plánujeme, že ten dvojklikový slovníček nastavíme tak, aby ho nešlo používat při testech. :-) To pak není žádná námaha… :-) Aktivuje se až při kliknutí na ‚vyhodnotit‘.

100%

Bez znalosti tří slovíček LOL. A ted otazka stesti nebo talent :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: hmmm

Plánujeme, že ten dvojklikový slovníček nastavíme tak, aby ho nešlo používat při testech. :-) To pak není žádná námaha… :-) Aktivuje se až při kliknutí na ‚vyhodnotit‘.

Re: Re: hmmm

Tak to teda suhlasim. Musim byt na seba velmi prisna a obcas si dam aj po prstoch, aby som tuto vyhodu pouzila az potom, ked pouzijem vlastny mozog.
p.s. Test je super. Suhlasim, ze takyto druh testu sa tazko napasuje na nejaku uroven. Chvala Vam Marek, ze nas trenujete aj v beznej hovorovej anglictine. Pekny vecer :-)

Ta veta „I gotta pee“. Myslel jsem, ze pee je vcelku slusna forma jak tuto aktivitu vyjadrit, tedy mocit, curat. Domnival jsem se, ze ta neslusna verze je „I gotta piss“. Jako musim se vych…
Jak to tedy prosim je?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Ta veta „I gotta pee“. Myslel jsem, ze pee je vcelku slusna forma jak tuto aktivitu vyjadrit, tedy mocit, curat. Domnival jsem se, ze ta neslusna verze je „I gotta piss“. Jako musim se vych…
Jak to tedy prosim je?

Re:

Máte pravdu, PEE – slušná forma, PISS je vulgární forma.

V tomto testu nejsou jen neslušné věci, ale hovorové, neformální. V alespoň trochu formálnější situaci by ale člověk nepoužil ani PEE, ale spíše I HAVE TO USE THE BATHROOM.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: hmmm

Plánujeme, že ten dvojklikový slovníček nastavíme tak, aby ho nešlo používat při testech. :-) To pak není žádná námaha… :-) Aktivuje se až při kliknutí na ‚vyhodnotit‘.

Re: Re: hmmm

jjoo, jasný, já to chápu, ale tak nevím, jak ostatním, ale mně to pomohlo jen občas, tak 3× nebo 2× jsem tipla, co by se tak hodilo líp…navíc,…ehm…když někdo nezná ani jedno slovíčko z těch, co tam byly-myslím ten hovorovej význam, tak to pak těžký bez slovníčku, to ho rovnou nemusím dělat…ale jak jsem pořád dvojklikala na ty slovíčka, tak jsem si je aspon zapamatovala
jinak taky souhlasím-moc se mi líbí ty hovorový testy!!mějte se

I got 10 out of 10. Safe.

Check me out, I understand your jolly yankie slang. Though the bum a cigarette one makes me giggle uncoltrollably. You see, the English slang for a cigarette is „fag“ (and what is it in US slang – a homosexual, innit.). And „bum“ is what we very often use to refer to a person's bottom. Put the above formula together and you get one unpleasant image. Haha. Good quiz.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Katherine Rose McCurrie vložený před 16 lety

I got 10 out of 10. Safe.

Check me out, I understand your jolly yankie slang. Though the bum a cigarette one makes me giggle uncoltrollably. You see, the English slang for a cigarette is „fag“ (and what is it in US slang – a homosexual, innit.). And „bum“ is what we very often use to refer to a person's bottom. Put the above formula together and you get one unpleasant image. Haha. Good quiz.

Re: I got 10 out of 10. Safe.

yeah, „bum“ is in my head exactly what you are saying! (and I am sitting on) :)

Teda, slovíčka na b jsem neměla tušení – takže jsem je zařadila podle toho, kde zbylo místo a trefila jsem se:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.