Help for English

Branko Černý - 1st place, senior category

Komentáře k článku: Branko Černý - 1st place, senior category

 

To je krásný …

Úžasný :-)
Takhle kdyby se měli rádi moje děti…

Nádhera

Procítěné a krásné, mám mladšího brášku a sestřiku a tohle mě fakt dojímá.

Nevím, jestli mi na HFE něco uniklo, ale vůbec netuším o co jde :) To se konala nějaká soutěž?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 15 lety

Nevím, jestli mi na HFE něco uniklo, ale vůbec netuším o co jde :) To se konala nějaká soutěž?

Re:

Soutěž pořádala SPUSA, my jsme nestihli včas upoutávku na soutěž u ná zveřejnit. V příštích ročnících se polepšíme.

Nyní alespoň k přečtení nejlepší soutěžní příspěvky.

???

Nebojte,to prejde!! :-)

pár postřehů

Také se mi to líbí, nicméně navíc mě zaujalo následující:
- velké Y v zájmenu You – myslel jsem, že v angličtině se tykání/vykání neřeší, tedy proč You a nikoliv prosté you?
- ačkoliv autor píše dopis své sestře a oslovuje ji tedy logicky ve 2. osobě, dvakrát jsem si všiml odkazu na tutéž osobu pomocí 3. osoby (…lay down next to her, …six years of her life) následované hned oslovením pomocí You. To mi do toho textu nějak „nesedí“, ale možná jsem to jen špatně pochopil.

Ovšem jak už jsem zmínil, fakt pěkný – sám bych to takhle určitě „nedal“ :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

pár postřehů

Také se mi to líbí, nicméně navíc mě zaujalo následující:
- velké Y v zájmenu You – myslel jsem, že v angličtině se tykání/vykání neřeší, tedy proč You a nikoliv prosté you?
- ačkoliv autor píše dopis své sestře a oslovuje ji tedy logicky ve 2. osobě, dvakrát jsem si všiml odkazu na tutéž osobu pomocí 3. osoby (…lay down next to her, …six years of her life) následované hned oslovením pomocí You. To mi do toho textu nějak „nesedí“, ale možná jsem to jen špatně pochopil.

Ovšem jak už jsem zmínil, fakt pěkný – sám bych to takhle určitě „nedal“ :-).

Re: pár postřehů

V angličtině se YOU skutečně píše s malým, i v dopisech. Ale pokud by někdo použil velké, myslím, že by to každý pochopil jako vyjádření veliké úcty.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

pár postřehů

Také se mi to líbí, nicméně navíc mě zaujalo následující:
- velké Y v zájmenu You – myslel jsem, že v angličtině se tykání/vykání neřeší, tedy proč You a nikoliv prosté you?
- ačkoliv autor píše dopis své sestře a oslovuje ji tedy logicky ve 2. osobě, dvakrát jsem si všiml odkazu na tutéž osobu pomocí 3. osoby (…lay down next to her, …six years of her life) následované hned oslovením pomocí You. To mi do toho textu nějak „nesedí“, ale možná jsem to jen špatně pochopil.

Ovšem jak už jsem zmínil, fakt pěkný – sám bych to takhle určitě „nedal“ :-).

Re: pár postřehů

Také mě to dvakrát „her“ zajímá.
A first-grader se míní první ročník na střední?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 15 lety

Re: pár postřehů

Také mě to dvakrát „her“ zajímá.
A first-grader se míní první ročník na střední?

Re: Re: pár postřehů

First grader je prvňáček. První na střední je 9th grade.

milé

moc hezký text, velmi milý, na mě tedy malinko obtížný, např. vůbec nechápu, jakou funkci má slůvko „my“ ve spojení „but then, my You run out of the door with the brightest, most meaningful smile…“

kársné

Také jsem starší sestra dvou malých sourozenců a musím se vším, co autor napsal, souhlasit. Není nic krásnějšího než když mi ti malí tvorečkové řeknou, že mě mají rádi :-)

naozaj krasne napisane, jednoducho vyjadrena nadherna myslienka :-D a nemala som problem tomu porozumiet, to ma potesilo najviac…

miloučké

krásné, pozitivní, nabíjející, to se mi hned líp učí, skvělá práce Marku, smekám před těmato stránkama

Krásné:) skvěle mi to zlepšilo náladu:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.