Help for English

Měsíce a roční období

Komentáře k článku: Měsíce a roční období

 

autumn – fall

Je chyba, když použiji pro podzim slovo z těchto dvou, autumn vs, fall,
tz,jetli mi porozumí i brit i američan?
Jinak je dobré, když se znáte se Slováky, protože oni nerozumí našim názvům měsíců a nejednou jsem ocenila, že umím anglicky. Jsou roztomilí ve svých rozpacích, co je to červen, nebo říjen, a pak jsem jim mohla poradit protože jejich názvy jsou podobné angličtině.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

autumn – fall

Je chyba, když použiji pro podzim slovo z těchto dvou, autumn vs, fall,
tz,jetli mi porozumí i brit i američan?
Jinak je dobré, když se znáte se Slováky, protože oni nerozumí našim názvům měsíců a nejednou jsem ocenila, že umím anglicky. Jsou roztomilí ve svých rozpacích, co je to červen, nebo říjen, a pak jsem jim mohla poradit protože jejich názvy jsou podobné angličtině.

Re: autumn – fall

Myslím, že Britové snadno americkému FALL rozumí – běžně v promo materiálech na americké filmy, hry, knihy apod. píšou věty typuz: THIS FALL IN THEATERS AROUND YOU – letos na podzim va vašich kinech… apod. Takže jsou na to zvyklí.

Myslím, že hodně Američanů bude slovu AUTUMN také rozumět, i když tam to tak notoricky známé už není.

A když mluvíte Vy , jaké slovo automaticky použijete bez přemýšlení?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

A když mluvíte Vy , jaké slovo automaticky použijete bez přemýšlení?

Re:

Já používám FALL.

'Sem si myslela. Já do dneška podle učebnic říkala autumn, a také ve Vašem LL je toto slovíčko dost často.a to se snažím spíše o am, ang. No doufám že po této krásné lekci přijde i více o času,měsících, předožkách času!
Víte že hltám každou lekci

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

'Sem si myslela. Já do dneška podle učebnic říkala autumn, a také ve Vašem LL je toto slovíčko dost často.a to se snažím spíše o am, ang. No doufám že po této krásné lekci přijde i více o času,měsících, předožkách času!
Víte že hltám každou lekci

Re:

Samozřejmě přijde. :-) Nejdříve budou data a roky, a potom další časová určení včetně časových předložek.

Juj, se těším. hlavně že přemůžu s těmito lekcemi svoji lenost a konečně se na to zaměřím, Časové záležitosti jsou moje slabost. Nejvíce mně štve slovíčko age, Ale to jindy. :-D

Návrh

Měl bych návrh. Co takhle předělat tu výslovnost tak, aby byla i po kliknutí na obrázek? Přeci jen ten obrázek je trošku větší než ikona reproduktoru a než se to člověk naučí, tak bude klikat asi hodněkrát.

Musím pochválit ilustrátora za krásných 12 měsíčků!
Nikdy mi nedošlo, že slovo duben je od slova dub…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára vložený před 14 lety

Musím pochválit ilustrátora za krásných 12 měsíčků!
Nikdy mi nedošlo, že slovo duben je od slova dub…

Re:

Zrvna jsem včera vážně přemýšlel, proč ilustrátorka nakreslila k APRIL dub… spojitost mi jaksi ucházela… teď to tedy díky vám chápu. :-)

Dobrý den, při čtení tohoto článku mě tak napadlo, jak by se řeklo: „Za dva měsíce mám narozeniny“ – "My birthday is/will be in two months? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od roff vložený před 14 lety

Dobrý den, při čtení tohoto článku mě tak napadlo, jak by se řeklo: „Za dva měsíce mám narozeniny“ – "My birthday is/will be in two months? Díky

Re:

…IS IN TWO MONTHS

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Zrvna jsem včera vážně přemýšlel, proč ilustrátorka nakreslila k APRIL dub… spojitost mi jaksi ucházela… teď to tedy díky vám chápu. :-)

Re: Re:

No mně ta spojitost právě taky unikala, protože jsem si pořád říkala, že žaludy jsou přeci až na podzim. Pak jsem chtěla odeslat otázku, proč je dub typický pro duben a najednou mi to došlo. Nějak si tu jarní přírodu teď nevybavuji, ale asi se duby začnout zelenat právě v dubnu…

V tom zkoušení chybí listopad :-D

Učebnice většinou uvádějí prázdniny (dovolenou) jako holiday – to bude UK předpokládám, protože u vacation je US…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od melychar vložený před 14 lety

V tom zkoušení chybí listopad :-D

Učebnice většinou uvádějí prázdniny (dovolenou) jako holiday – to bude UK předpokládám, protože u vacation je US…

Re:

ANo, HOLIDAY/VACATION je to samé, HOLIDAY britská angličtina, VACATION americká.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.