Help for English

Frázová slovesa se slovesem PUT

Komentáře k článku: Frázová slovesa se slovesem PUT

 

zapamatování si „put off“

Never put off till tomorrow what you can do today-toto je zase má verze zapamatování si frázového slovesa put off-klasické přísloví co můžeš udělat dnes neodkládej na zítřek.

I love this web!!!

Přesně tohle právě potřebuju :-D
Thank You so much!!!

Chci se zeptat, co si mám představit pod „put on a show“… Ve mě to evokuje pocit jako „zahrát show“ nebo něco takového, je to tak ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Joey vložený před 15 lety

Chci se zeptat, co si mám představit pod „put on a show“… Ve mě to evokuje pocit jako „zahrát show“ nebo něco takového, je to tak ?

Re:

put on a show – hrát divadýlko

Uklidit z

Měl bych dotaz k frázovému slovesu put away. Jaká by byla předložka v případě, že bych chtěl ještě dodat uklidit něco z nějakého místa. Třeba uklidit věci z chodby.

Re: Uklidit z

řekl bych, že FROM

Put / Take

Mám prosím dotaz.
put sth down / put down sth ve smyslu zapsat si něco
je stejné jako take sth down / take down sth
Děkuji

Re: Put / Take

ano, PUT DOWN / TAKE DOWN / SET DOWN všechny tři znamenají ZAPSAT (SI) NĚCO.

Ahoj. Nevíte někdo zda se používá: She puts on her slippers. nebo She put on her slippers. , prosím? Nevím si rady. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dannynka vložený před 10 lety

Ahoj. Nevíte někdo zda se používá: She puts on her slippers. nebo She put on her slippers. , prosím? Nevím si rady. 

nerozumím dotazu… SHE PUTS -přítomný čas, SHE PUT – minulý čas.

My father died of lung cancer a few years ago. It was something that put me off smoking.

Vo tejto vete má frázové sloveso PUT OFF dva priame predmety. Je to potom naozaj frázové sloveso ? Nemôže to byť jednoducho sloveso put s predložkou off ? (Aj keď potom s divným významom).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 2 lety

My father died of lung cancer a few years ago. It was something that put me off smoking.

Vo tejto vete má frázové sloveso PUT OFF dva priame predmety. Je to potom naozaj frázové sloveso ? Nemôže to byť jednoducho sloveso put s predložkou off ? (Aj keď potom s divným významom).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 2 lety

Dle slovníku ano. :)
https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…lish/put-off?…

Aj ja som to videla v slovníku. No ale môže mať akékoľvek sloveso 2 priame predmety?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 2 lety

My father died of lung cancer a few years ago. It was something that put me off smoking.

Vo tejto vete má frázové sloveso PUT OFF dva priame predmety. Je to potom naozaj frázové sloveso ? Nemôže to byť jednoducho sloveso put s predložkou off ? (Aj keď potom s divným významom).

Spousta vazeb, kterým se běžně říká “frázová slovesa” jsou prostě ‘prepositional verbs’. Slovníky to obvykle nerozlišují. I ‘klasická’ frázová slovesa jako LOOK AFTER (somebody), GET ON (the bus) apod. jsou prostě SLOVESO + preposition.

Pro běžného člověka je zbytečné řešit, co je to přesně za vazbu z hlediska syntaktického. Studenti syntaxe na filozofických fakultách – ti už by to zanalyzovat měli umět. Pro použití jazyka to ale není nijak zásadní.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.