Help for English

RELATION vs RELATIONSHIP

Komentáře k článku: RELATION vs. RELATIONSHIP

 

Michael Crichton's Prey

Tak konečně v tom mám i já jasno…
Mimochodem, ten zmiňovaný román Prey od Michaela Crichtona je „fakt dost dobrej“ :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 14 lety

Michael Crichton's Prey

Tak konečně v tom mám i já jasno…
Mimochodem, ten zmiňovaný román Prey od Michaela Crichtona je „fakt dost dobrej“ :-).

Re: Michael Crichton's Prey

Souhlasím. Vynikající kniha. :-) Těšil jsem se na film… a ono to bylo úplně, ale úplně něco jiného. :-)

udělalo se nám jasno:)

Výborný a velmi užitečný článek! Moc děkuji :-)

In relation to

Jen tak pro doplnění: V jednom seriálu kde jsou hrdinové neznámo kde ve vesmíru říkali: „We have no idea where we are in relation to Earth“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fonzi vložený před 14 lety

In relation to

Jen tak pro doplnění: V jednom seriálu kde jsou hrdinové neznámo kde ve vesmíru říkali: „We have no idea where we are in relation to Earth“

Re: In relation to

Nebude to Červený trpaslík :-))))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cori vložený před 14 lety

Re: In relation to

Nebude to Červený trpaslík :-))))

Re: Re: In relation to

Nene, je to Stargate Universe :)

:-) pěkný článek, nad těmihle slovíčky jsem dosud snad ani moc nepřemýšlela, takže dobré shrnutí
1) relationship i relation jsou countable?
2) když relations je spíše formálnější a pro formální vztahy a já si třeba povídám s kamarádkou a říkám o dobrých vztazích naší školy, použiju to relations i tady v hovorové neformální řeči?
díkyy

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 14 lety

:-) pěkný článek, nad těmihle slovíčky jsem dosud snad ani moc nepřemýšlela, takže dobré shrnutí
1) relationship i relation jsou countable?
2) když relations je spíše formálnější a pro formální vztahy a já si třeba povídám s kamarádkou a říkám o dobrých vztazích naší školy, použiju to relations i tady v hovorové neformální řeči?
díkyy

Re:

RELATIONSHIP je počitatelné, RELATION může být obojí.

Co se RELATIONS týče, lepší než ‚formální‘ jde o to, že RELATIONS je takové neosobní, zatímco RELATIONSHIP je osobní. Takže nejde ani tak o to, jestli si povídáte neformálně a nebo nad něčím učeně diskutujete.

Ted jsem videl vetu: A PARTICLE IS PLACED AT THE END OF A WORD TO INDICATE THE RELATIONSHP BETWEEN THE WORDS…

Je to ten posledni pripad kdy se zminujete ze se muze pouzit jak relationship tak i relation?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 14 lety

Ted jsem videl vetu: A PARTICLE IS PLACED AT THE END OF A WORD TO INDICATE THE RELATIONSHP BETWEEN THE WORDS…

Je to ten posledni pripad kdy se zminujete ze se muze pouzit jak relationship tak i relation?

Re:

Ano, přesně tak.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.