Help for English

WEAK vs. WEEK

Komentáře k článku: WEAK vs. WEEK

 

:-D Ty dokážeš po ránu rozveselit!
Jakto, že jsem slovíčko weak opravdu neznala? Znám thin- slabý (postava), vím že light se používá ve významu slabý, lehký, a to jsem si tu zadala do slovníčku slabý a ukázalo mi to další slůvka – faint a feeble.
No ale k článku, objevila jsem i sloveso weaken – slábnout. To může znít podobně jako weekend obzvláště v minulém čase,ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

:-D Ty dokážeš po ránu rozveselit!
Jakto, že jsem slovíčko weak opravdu neznala? Znám thin- slabý (postava), vím že light se používá ve významu slabý, lehký, a to jsem si tu zadala do slovníčku slabý a ukázalo mi to další slůvka – faint a feeble.
No ale k článku, objevila jsem i sloveso weaken – slábnout. To může znít podobně jako weekend obzvláště v minulém čase,ne?

Re:

WEEKEND má přízvuk na END, takže by k záměně nemělo dojít. Viz např. výslovnost zde ve slovníčku.

omg!!! Weekend má opravdu přízvuk na „end“, a proč ho dávám teda celej život na week!!!

:-D Ano, to je dobrá připomínka.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

omg!!! Weekend má opravdu přízvuk na „end“, a proč ho dávám teda celej život na week!!!

Re:

Není špatné vyslovit to s hlavním přízvukem na první časti slova, na druhém slově pak je ale přízvuk sekundární. Dle mého názoru je ale daleko častější výslovnost s hlavním přízvukem na END. Slovník Macmillan ji dokonce uvádí jako jedinou.

Děkuji za vaše pomůcky. Hned se to lépe zapamatuje.

Trochu mě děsí,že tak odlišná slova mají stejnou výslovnost.Jinak-po tomto článku určitě na tyto slovíčka nezapomenu.Dík.

týdně nebo týdně

dobrý den
mám dotaz k slovíčku week. Když chci říct například – „dvakrát týdně“ tak je správně „twice a week“ nebo „twice weekly“ :-( Děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vittorio vložený před 12 lety

týdně nebo týdně

dobrý den
mám dotaz k slovíčku week. Když chci říct například – „dvakrát týdně“ tak je správně „twice a week“ nebo „twice weekly“ :-( Děkuji za odpověď

Re: týdně nebo týdně

twice a week

thank you very much :-)
mohu se ještě zeptat na rozdíl mezi těmito dvěma výrazy? kdy a který použít?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vittorio vložený před 12 lety

thank you very much :-)
mohu se ještě zeptat na rozdíl mezi těmito dvěma výrazy? kdy a který použít?

Re:

Pokud udáváte četnost, použijete spojení:
once / twice / three times / four times … a week / a year / an hour

WEEKLY = once a week (týdně, ve smyslu jednou týdně, ve smyslu „každotýdenně“)

I'm so stupid … až to bolí :-D
už je mi to jasné, thank you very much once again :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.