Help for English

Grammar Theme Park: The Environment (B)

Komentáře k článku: Grammar Theme Park: The Environment (B)

 

73% ale jsem moc ráda, protože se vším, co jsem měla dobře, jsem si byla jistá :)
děkuji za testík

Mám sice o jednu chybu víc než v předešlém testu, ale zato jsem rád, že jsem nedojel na Relative clauses a Comparision.

Ještě ale musím dopilovat participium.

Díky za test.

Ta dvanáctka je na mě nějaký silný kafe :--P Není třeba nějakej název pro tuhle speciální podmínkovou větu? Mám s tím problém to pobrat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

Ta dvanáctka je na mě nějaký silný kafe :--P Není třeba nějakej název pro tuhle speciální podmínkovou větu? Mám s tím problém to pobrat.

Re:

Je to popsané v článku o WILL v podmínkových větách.

Tak jsem si myslel, že si po těch minulých 67 procentech trochu spravím chuť, ale s těmu současnými 73 procenty jsem ten prapor moc vysoko nezvedl. Nejvíc mě štve, že pořád bojuju s těmi členy u živočišných druhů resp. jednotlivců. Kdyby to tu že nebylo tisíckrát zmíněno … a já v tom pořád plavu :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 14 lety

Tak jsem si myslel, že si po těch minulých 67 procentech trochu spravím chuť, ale s těmu současnými 73 procenty jsem ten prapor moc vysoko nezvedl. Nejvíc mě štve, že pořád bojuju s těmi členy u živočišných druhů resp. jednotlivců. Kdyby to tu že nebylo tisíckrát zmíněno … a já v tom pořád plavu :-)

Re:

Já zase popletl členy u řek a světadílů (zvířecí druhy byly v minulém testu, tak jsem to těch pár dní udržel v paměti :-) ).
Jinak taky 73 pct.

14ka je moc pěkný chyták :)Jinak super test :)

Taky mám 73,ale zato jsem si nějaký věci ujasnil. Hlavně s will v podmínkových větách. A nějak pořád dělám chybu, že všude cpu předminulý čas :--)

Re: Re:

no ja mam tentoraz 87, ale len vdaka tomu, ze som si ujasnil vsetky veci z verzie A – z ktorej som mal 73 :-)

Ivory products _________ very popular before ivory hunting became illegal.

Tohle je tipická věta, na které nám učitel vysvětluje předminulý čas a podle něj je tam jedině předminulej čas správně. Jakože když jsou v souvětí dvě věty v minulém času, tak to, co proběhlo dřív, je předminulý. Už mě tady tyto záležitosti, co se běžně na školách učí nepřesně(špatně), docela vytáčí…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 14 lety

Ivory products _________ very popular before ivory hunting became illegal.

Tohle je tipická věta, na které nám učitel vysvětluje předminulý čas a podle něj je tam jedině předminulej čas správně. Jakože když jsou v souvětí dvě věty v minulém času, tak to, co proběhlo dřív, je předminulý. Už mě tady tyto záležitosti, co se běžně na školách učí nepřesně(špatně), docela vytáčí…

Re:

Není tam předminulý čas o nic víc, než by byl ve větě IT WAS POPULAR BEFORE 1995 nebo IT WAS POPULAR IN THE 20th CENTURY.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Není tam předminulý čas o nic víc, než by byl ve větě IT WAS POPULAR BEFORE 1995 nebo IT WAS POPULAR IN THE 20th CENTURY.

Re: Re:

no já to chápu, vy to tu vysvětlujete docela často, ale jde vidět, že náš učitel sem asi moc nechodí…:)

Re:

přesně přesně přesně!!! tedkas to vystihl! vysvětluje se to tu docela často a jednou už jsme to tu s Markem i trochu řešili, ale já to prostě nepobírám, proč tam je normální minulý! nebo spíš v kterých větách ten předminulý teda vlastně je?!!

no jinak jsem dopadla stejně jako v A – musím si hlavně rozšiřovat slovní zásobu a učit se kolokace, v té 12) jsem se rozhodovala mezi will a aided, ale moc mi to nedávalo česky smysl s tím budoucím

Re:

Přečtěte si článek o WILL a WOULD v podmínkových větách. Tam to pochopíte lépe.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.