Help for English

Přítomný čas prostý

Komentáře k článku: Přítomný čas prostý

 

Pěkně napsané hned to využiji pro svého syna
(5 tř.), který tuto lekci zameškal ve škole. Jsem si jistá, že ve škole by mu to ani takhle polopaticky nedokázali vysvětlit. Takže opět díky.

dotaz

Chtela bych se zeptat na slovicko GOT, je pravda,ze toto slovo v britske anglictine neni formalni? :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od smith vložený před 17 lety

dotaz

Chtela bych se zeptat na slovicko GOT, je pravda,ze toto slovo v britske anglictine neni formalni? :?:

Re: dotaz

Slovíčko GOT ne normální minulé příčestí slovesa GET. Není na něm nic formálního či neformálního. Záleží, jak ho člověk užívá.

looser se ptá

Koupil jsem si knížku AJ a v druhé lekci je tvorba záporu u př.č.prostého to bych chápal ale je tam také i haven't , you haven't apod. Zmátlo mě to protože např. u věty She has a shower in the evening.Bude zápor She doesn't have a shower in the evening a já nevím za boha proč :( :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od looser vložený před 17 lety

looser se ptá

Koupil jsem si knížku AJ a v druhé lekci je tvorba záporu u př.č.prostého to bych chápal ale je tam také i haven't , you haven't apod. Zmátlo mě to protože např. u věty She has a shower in the evening.Bude zápor She doesn't have a shower in the evening a já nevím za boha proč :( :?

Re: looser se ptá

K tomu Vám doporučím přečíst si článek o slovesu HAVE (naleznete ho v sekci GRAMATIKA). Tam je to vysvětlené.

Problém

Mary's hair is brown. Proč je tam is ? Dal bych tam are jako, že její vlasy jsou hnědé ne ? :-(

Mate tu very good stranku musim vas pochvalit :-)

Super

Děkuji za supeeer stránky :-D :-)

Re: urcity vs. neurcity clen

Doporučuji si přečíst článek o členech. Nejde o to, jestli to je konkrétní věc, nebo ne. Jde o komunikaci.

1) když někomu řekneme I GO TO THE English Course – člověk se kterým mluvím MUSÍ vědět, o který kurz se jedná, jinak bude jen nechápavě koukat. Pokud mu jen sděluji novou informaci, chodím v pondělí do kurzu PRO NĚHO je to nová informace, musím použít neurčitý člen, i když pro mě je to zcela konklrétní kurz.

2) Určitý člen se někdy používá pro každodenní věci, jako je např. THE BUTCHER, THE DENTIST, THE BUS, THE SUBWAY, THE SHOWER apod. Tedy když někomu řeknu ‚He‘s at the dentist', vlastně mu říkám přžesně, kde dotyčný je. (Kdybych řekl AT A DENTIST'S – tak bych mu oznamoval, že nevím kam přesně šel, jen že to bylo k nějakému zubaři, ale ke kterému a kam, to netuším.) A člověk, který tedy takovou informaci dostane, sice nemusí vědět, kde je přesně, u kterého zubaře, ale bere to jako hotovou věc, jako konkrétní místo, které je součástí našeho života.

Podobně řekneme I left my wallet ON THE BUS – i když cčlověku neříkám, ve kteréím autobuse, použiju určitý člen, protože to každý pochopí, že to bylo v tom autobuse, kterým jezdím.

Re:

Before I go shopping I always check what food we need. (např. ‚které potraviny chybí‘ by se dalo říct několika způsoby.)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Monika
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Before I go shopping I always check what food we need. (např. ‚které potraviny chybí‘ by se dalo říct několika způsoby.)

Re: Re:

A mohl by byt ve vete ktere potraviny zrovna chybi prubehovy cas? a taky to slovicko zrovna mi trosku vrta hlavou a nevim, jak ho prelozit :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Monika vložený před 16 lety

Re: Re:

A mohl by byt ve vete ktere potraviny zrovna chybi prubehovy cas? a taky to slovicko zrovna mi trosku vrta hlavou a nevim, jak ho prelozit :-(

Re: Re: Re:

kdybych kontroloval, např. kteří lidéí chybí, tam by bylo WHO IS MISSING. S potravinami bych to nepoužíval (to sloveso MISS).

Re:

TAKE PART IN – zapojit se do něčeho, účastnit se něčeho (zapojit se do té činnosti)
ATTEND – docházet někam, přijít někam (na nějakou akci)

Je to podobné, rozhodně ale ne stejné.

3 os.prosty cas

Dobry den chtela jsem se zeptat, pise se "Petr and Marry has a dog. nebo Petr and Marry have a dog. " diky

pro chaluparka

petr and marry have a dog.

oni-měli psa= have (they)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.