Help for English

Minulý a předminulý čas #1

Komentáře k článku: Minulý a předminulý čas 1

 

90%

Skoro bez chyby nebýt té chybky. :-) :-)

tyjo 100% dobre ja.. :-)

Děkuji za tento článek. Dnes jsem tento čas probíral na jazykové škole v Austrálii a nebyl jsem si na 100 % jistý. Ted už ale jsem a v tomto testu jsem si to potvrdil. Ještě jednou děkuji a jen tak dál.

1 chybička se vloudila co se dá dělat :-D

stovka :-D ale to asi len preto, ze sme to nedavno brali na kurze, snad mi nieco zostane na harddisku aj dlhsie :)

4.věta: proč není správné just had dinner, když bezprostředně po večeři už hlad nemám (událost jedna za druhou)?

Re:

prototže v ten moment už byla večeře dojedená.

100%

:-) :-)

Ptám se stejně jako kdosi přede mnou, avšak otázka zůstala nezodpovězena:
Zajímalo by mne, jestli ve větě – I decided to watch the movie after I had read the review – můžu také místo minulého prostého času použít předpřítomný?Dá se kombinovat předminulý a předpřítomný čas?
Moc díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman vložený před 14 lety

Ptám se stejně jako kdosi přede mnou, avšak otázka zůstala nezodpovězena:
Zajímalo by mne, jestli ve větě – I decided to watch the movie after I had read the review – můžu také místo minulého prostého času použít předpřítomný?Dá se kombinovat předminulý a předpřítomný čas?
Moc díky

Re:

Ne, předpřítomný čas označuje něco, co je TEĎ. Ten nemá v podobné větě co dělat.

I HAVE DECIDED znamenaá, že jsem teď rozhodnutý. V kombinaci s AFTER I HAD… nedává smysl.

Re: Re:

I decided to watch the movie after I had read the review.
A šlo by dát ten předpřítomný čas místo druhé věty? Aby to bylo … after i have read the review? Protože když to budu brat jako zkušenost, tak by se tam přeci předpřítomný čs dát mohl…
I když asi se sem hodí více ten přeminulý, protože to proběhlo před hlavní dějovou linii…
I přesto, šel by ten předpřítomný?

Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman vložený před 14 lety

Re: Re:

I decided to watch the movie after I had read the review.
A šlo by dát ten předpřítomný čas místo druhé věty? Aby to bylo … after i have read the review? Protože když to budu brat jako zkušenost, tak by se tam přeci předpřítomný čs dát mohl…
I když asi se sem hodí více ten přeminulý, protože to proběhlo před hlavní dějovou linii…
I přesto, šel by ten předpřítomný?

Díky

Re: Re: Re:

Ne, předpřítomný čas nemá ve větě v minulosti CO DĚLAT. Některá pravidla jsou tak trochu volná, tohle je ale pevně dané. Předpřítomný NE.

konečne

mojich prvých 100 %. Po dlhšej pauze od a.j. žeby som ju začal aj správne aplikovať ?

Mohu se prosím zeptat proč je ve větě „She called the police when she had seen the light in the hall.“ předminulý čas? Přijde mi to jako posloupnost dvou dějů.
Děkuju.

Ani se zde nedá uplatnit Vaše pravidlo o vzájemně nesouvisejících dějích, ne?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.