Help for English

In the town - kudy se tam jde

Komentáře k článku: In the town - kudy se tam jde

 

No to je paráda!

Tak teď si procházím kurs a doplňuji resty a najednou se mi tu objeví takováhle krásná další lekce. Teda, kam se hrabou ostatní učebnice. To je úplně jiné učení. Abych pravdu řekla, tuhle tematiku jsem dost odkládala, protože jsem ze všech těch směrů a ukazatelů byla trochu popletená, ale takhle se mi to bude učit, no málem jsem zratila údivem řeč. Tak to se opravdu těším na další pokračování a další učení.
Klobouk dolů před nápaditostí a nádherou obrázků.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

No to je paráda!

Tak teď si procházím kurs a doplňuji resty a najednou se mi tu objeví takováhle krásná další lekce. Teda, kam se hrabou ostatní učebnice. To je úplně jiné učení. Abych pravdu řekla, tuhle tematiku jsem dost odkládala, protože jsem ze všech těch směrů a ukazatelů byla trochu popletená, ale takhle se mi to bude učit, no málem jsem zratila údivem řeč. Tak to se opravdu těším na další pokračování a další učení.
Klobouk dolů před nápaditostí a nádherou obrázků.

Re: No to je paráda!

Pro vás je radost něco psát. :-)

pochvala

Dobrý deň, krásny článok s veľmi užitočným obsahom. Pán Vít, čím skôr pre nás pripravte pokračovanie tejto témy, prosím. Vždy mi ukazovanie cesty robilo problém a konečne mi svitlo svetielko nádeje, že to zvládnem. Ďakujem

Děkuji za článek. Zase jsem o kus chytřejší

Tyto stránky jsou opravdu skvělé a najednou je angličtina zábava :-)Já už začínala tolikrát, ale nakonec jsem vždy skončila na tom, že jsem nevěděla, jak se co čte a tady je to moc hezky zpracované. Chodím sem každý den, kdykoliv mám chvilku :-)

Re: Jak spustit přehrávání?

Nainstalujte si FLASH PLAYER, potom jednoduše kliknete na reproduktorek a nahrávka se přehraje.

Dobrý večer – chtěla jsem se zeptat jestli se nemá spíš říci: Take the first turning to the right – alespoň mě dnes takto opravila učitelka s tím, že když říkám jakým směrem mám odbočit tak se použije to když říkám – že je to vpravo tak on right.Tak teď nevím jak to je? Děkuji :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Dobrý večer – chtěla jsem se zeptat jestli se nemá spíš říci: Take the first turning to the right – alespoň mě dnes takto opravila učitelka s tím, že když říkám jakým směrem mám odbočit tak se použije to když říkám – že je to vpravo tak on right.Tak teď nevím jak to je? Děkuji :-)

Re:

Ne, je to s ON. Je to vlastně:
Sloveso (take) + jeho předmět (the first turning on the right)

Není to zahnout KAM, ale vydat se JAKOU ODBOČKOU – tou první v pravo… takže ne KAM? – DOPRAVA, ale tou první kde? VPRAVO.

o.k děkuji

Klobouk dolů

Vzdávám hold Markovi:-) . Opravdu úžasně zpracovaná lekce, za chvilku ze mě bude úplný englishman díky vám :-D

Re: nwm

tak to nečti a běž si číst nějaké články pro Upper Advanced studenty jako jsi ty :D :D :D

Re:

můžete říkat STRAIGHT ON nebo STRAIGHT AHEAD. Samozřejmě jde i samotné STRAIGHT ale není to tak ‚hezké‘.

křižovatka

Jak bych řekl.Jeďte rovně, na křižovatce (a teť bych chtěl říct u zrcadla nebo kde budete mít na pravo pekařství odbočte do leva…to bych řekl jak?

Třeba Go straight ahead and (??on nebo at the crossway) (by mirror…where you have the baker's on the right turn left

Fakt netuším, ale přijde mi důležitý když někoho třeba někam posílám říct mu kde má zatočit než-li počítat kolikátá je to ulice v levo nebo v pravo a pak na něco třeba zapomenu.....dík

Odkaz na příspěvek Příspěvek od potter vložený před 14 lety

křižovatka

Jak bych řekl.Jeďte rovně, na křižovatce (a teť bych chtěl říct u zrcadla nebo kde budete mít na pravo pekařství odbočte do leva…to bych řekl jak?

Třeba Go straight ahead and (??on nebo at the crossway) (by mirror…where you have the baker's on the right turn left

Fakt netuším, ale přijde mi důležitý když někoho třeba někam posílám říct mu kde má zatočit než-li počítat kolikátá je to ulice v levo nebo v pravo a pak na něco třeba zapomenu.....dík

Re: křižovatka

Jistě, že je to důležité, ale tohle je pro úplné začátečníky.

Více v nějakém článku pro pokročilejší.

skvělý popis

mám do hodiny angličtiny připravit popis cesty, zkoušela jsem to se slovníkem v ruce a dost jsem se trápila. tohle je opět skvěle vysvětleno. díky. :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.