Help for English

Test: Základní slovesné vazby

Komentáře k článku: Test: Základní slovesné vazby

 

Hurá, plný počet :-) Přiznám se ale, že u dvou jsem zaváhala :oops:

need

jsem sto let za opicema, myslela jsem, že need je modální sloveso :oops: a je to opravdu chyba, když se použije jako modální? nebo to divně zní?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 14 lety

need

jsem sto let za opicema, myslela jsem, že need je modální sloveso :oops: a je to opravdu chyba, když se použije jako modální? nebo to divně zní?

Re: need

NEED je ok jen v záporu, NEEDN'T, ale i to je už tak trochu zastaralé.

NEED kladné jako modál je jen ve velmi formálních dokumentech a některých hodně zažitých vazbách. V normálním životě se s tím asi nesetkáte. Když budete hodně, hooooodně číst, tak možná jednou za dlouhý čas.

Ve větě v tomto testu by to byla chyba.

mohl by jste mi poradit kde najdu vsechna slovesa pojící se s TO

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sid1982 vložený před 14 lety

mohl by jste mi poradit kde najdu vsechna slovesa pojící se s TO

Re:

Ve velkém slovníku je vyčtete, jsou jich ale tisíce. K čemu potřebujete VŠECHNA SLOVESA pojící se s TO?

Re:

v británii /wari/, v americe /w.ri/ (místo tečky schwa – takové to obrácené e)

80% na poprvé jako Pája :-)

to drive/ a driving

„My sister is learning a driving?“ To by myslím šlo, kdyby tam v možnosti „driving“ byl ovšem neurč. člen „a“
:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maddog vložený před 14 lety

to drive/ a driving

„My sister is learning a driving?“ To by myslím šlo, kdyby tam v možnosti „driving“ byl ovšem neurč. člen „a“
:-)

Re: to drive/ a driving

Nešlo, DRIVING není podst. jméno a už vůbec ne počitatelné podstatné jméno, nemůže u něho být NIKDY neurčitý člen.

Re: Re:

Myslím, že tohle není o době, ale o úrovni studujícího na které je. Pokud je to začátečník, tak snad na tom není nic špatnýho.

Acj jo

Je to moc těžké.Nikdy se anglicky nenaučím:(

U 2. věty: We go shopping every Sunday… němělo by být spíše “shop”, jedná-li se o činnost, která se stále opakuje – prostý přítomný? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Rockafeller vložený před 11 lety

U 2. věty: We go shopping every Sunday… němělo by být spíše “shop”, jedná-li se o činnost, která se stále opakuje – prostý přítomný? Děkuji

Veta znie: “Chodime nakupovat kazdu nedelu.” nie “Nakupujeme kazdu nedelu.”

Funkciu deja, ktory sa opakuje vyjadruje v danej vete sloveso go (ktore je v jednoduchom pritomnom case)

go shopping = chodit/chodievat nakupovat

Více si můžete přečíst v článku Verb Patterns (slovesné vzorce)

Je skutečně věta “Children must listen to their parents.” významově shodná s větou “Children must obey their parents.”? (Děti musí poslouchat své rodiče.)?

Myslel jsem, že věty s “listen to” mají jiný význam, a sice:

Children should listen to their parents. – Děti by měly naslouchat svým rodičům.

Parents should listen to their children. – Rodiče by měli naslouchat svým dětem.

Díky za případnou odpověď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.