Help for English

Přepis vět #4

Komentáře k článku: Přepis vět 4

 

Díky!

Tenhle se mi zdál se všech 4 zatím uveřejněných testů nejtěžší. Ale prosím víc takových. Myslím, že transformace jsou nejzáludnější testy vůbec.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Passer-by vložený před 14 lety

Díky!

Tenhle se mi zdál se všech 4 zatím uveřejněných testů nejtěžší. Ale prosím víc takových. Myslím, že transformace jsou nejzáludnější testy vůbec.

Re: Díky!

Určitě budou další.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re:

Ne, to není problém. Všude jinde tam mám zadané obě verze.
Ty musíš přepínat klávesnici, když chceš napsat apostrof? Ta se přece přepínat nemusí!

Re: Re: Re: Re:

GODNESS!!! U r right!!! It's there :--D Next to backspace.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re:

Ne, to není problém. Všude jinde tam mám zadané obě verze.
Ty musíš přepínat klávesnici, když chceš napsat apostrof? Ta se přece přepínat nemusí!

Re: Re: Re: Re:

Stačí se pořádně podívat :-) haha

úplně úžasný test!! :-) noo, mám 70%, než jsem došla k 9 a 10, říkala jsem si: jooo, to je dobréé a rekordně mi to jde a docela rychle! a pak ty dvě poslední a vůbec nic mě nenapadlo…:-)

Může být v 10. scramble to his feet, viděl jsem to v Potterovi.

chcem sa opytat na 5. otazku – preco tam nemoze byt if it was the made-up story? preco tam je a?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od miimi vložený před 14 lety

chcem sa opytat na 5. otazku – preco tam nemoze byt if it was the made-up story? preco tam je a?

Re:

o vymyšleném příběhu se zde zmiňujeme poprvé. THE MADE UP STORY by byl TEN smyšlený příběh, o kterém posluchač už ví, o kterém už byla řeč.

to mi je jasne, ze ked sme este nespominali tak je a, ale preco je potom v zadani the story wasn´t true? :-) nejak mi to asi nezapina :oops: dakujem :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od miimi vložený před 14 lety

to mi je jasne, ze ked sme este nespominali tak je a, ale preco je potom v zadani the story wasn´t true? :-) nejak mi to asi nezapina :oops: dakujem :-)

Re:

THE STORY je známé, to je ten příběh, o kterém se mluví.
A TRUE STORY – tady je nutné brát celý ten výraz. To, že je pravdivý či ne, to je nová informace, o tom se ještě nemluvilo. Jinak viz ‚pravidlo‘ o informaci za slovesem BÝT apod.

prostě: sdělovaná informace je za slovesem být:
IT WAS A TRUE STORY – sdělujeme to, že to byl PRAVDIVÝ PŘÍBĚH.
THE STORY WAS TRUE – dělujeme, že byl PRAVDIVÝ

To před BÝT je posluchači známé (IT, THE STORY), to za BÝT se teprve dozvídá (A TRUE STORY / TRUE)

super :-D dakujem velmi pekne za vysvtlenie, uz chapem 8-)

Re: Vista

if it were snad ani nejde ne?? Nebo aspon co ja vim tak muze byt akorat it was…jestli se pletu tak se omlouvam :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od keep-smile vložený před 14 lety

Re: Vista

if it were snad ani nejde ne?? Nebo aspon co ja vim tak muze byt akorat it was…jestli se pletu tak se omlouvam :)

Re: Re: Vista

To víte, že JDE. Viz článek o konjunktivu a nebo o nereálných podmínkách či o nereálném čase.

Have as strong a sense

Nemohla bych říct have such strong a sense…?

V desítce by šlo dát i spojení SPRING to ONE's FEET, což jsem zadala, ale v možnostech to není – možno přidat? ;-)
spring

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.