Help for English

Přípustkové věty #2

Komentáře k článku: Přípustkové věty (2)

 

libi se mi ta cast pro pokrocile-tady se anglictina stava uz peknou alchymii… :-)

super článek,hlavně fronting sloves,adjectiv atd…jen bych měl malý dotaz. Dá se použít i ve writing casti v FCE/CAE? Mohl bys Marku víc upřesnit jestli třeba do stížnosti můžu napsat např.: Write though I have done two letters..?A co třeba použít průběhový čas ve fronitngu slovesa?Dik

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 14 lety

super článek,hlavně fronting sloves,adjectiv atd…jen bych měl malý dotaz. Dá se použít i ve writing casti v FCE/CAE? Mohl bys Marku víc upřesnit jestli třeba do stížnosti můžu napsat např.: Write though I have done two letters..?A co třeba použít průběhový čas ve fronitngu slovesa?Dik

Re:

No, radši s tím moc neexperimentujte. Pouze tam, kde jste si jistí.

S předpřítomným časem by bylo např:
ALTHOUGH I HAVE TRIED…
- TRY THOUGH I HAVE…

S průběhovým časem to asi nepůjde. :-)

U toho frontingu:
je možné ve všech těch větách, které jsou tam uvedeny libovolně zaměňovat AS, THOUGH či THAT?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 14 lety

U toho frontingu:
je možné ve všech těch větách, které jsou tam uvedeny libovolně zaměňovat AS, THOUGH či THAT?

Re:

AS a THOUGH myslím víceméně ano, THAT by mělo být pouze u toho jmenného přísudku.

However

Dobrý den, díky za tyto skvělé stránky. V článku „Přípustkové věty“ píšete, že „However se nepoužívá pro spojení dvou vět v souvětí“. V tomto článku ale stojí, že vazbu No matter how you solve it, …" můžeme nahradit vazbou „However you solve it…“. Jak je to tedy správně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel.H vložený před 14 lety

However

Dobrý den, díky za tyto skvělé stránky. V článku „Přípustkové věty“ píšete, že „However se nepoužívá pro spojení dvou vět v souvětí“. V tomto článku ale stojí, že vazbu No matter how you solve it, …" můžeme nahradit vazbou „However you solve it…“. Jak je to tedy správně?

Re: However

HOWEVER jako spojovací příslovce „ALE, AVŠAK“ se skutečně nepoužívá ke spojování vět.

Zde je to ale ve významu JAKKOLIV, což je něco jiného.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: However

HOWEVER jako spojovací příslovce „ALE, AVŠAK“ se skutečně nepoužívá ke spojování vět.

Zde je to ale ve významu JAKKOLIV, což je něco jiného.

Re: Re: However

Aha, už rozumím. Takže mohu také používat spojení However + přídavné jméno v přípustkové větě. Např. mohu říci toto: However clever you are, you will not win. Díky moc za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel.H vložený před 14 lety

Re: Re: However

Aha, už rozumím. Takže mohu také používat spojení However + přídavné jméno v přípustkové větě. Např. mohu říci toto: However clever you are, you will not win. Díky moc za odpověď.

Re: Re: Re: However

Ano, přesně tak.

dokud jsem četl jen příklady, bylo mi vše jasné, jen jsem si k tomu přečetl vysvětlení, mám v tom totální chaos. Ne to není vaše chyba, ale utvrzuje mě to v tom, že pro mne je nějaká teorie k ničemu a pomůže jen procvičování.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od chatnick vložený před 14 lety

dokud jsem četl jen příklady, bylo mi vše jasné, jen jsem si k tomu přečetl vysvětlení, mám v tom totální chaos. Ne to není vaše chyba, ale utvrzuje mě to v tom, že pro mne je nějaká teorie k ničemu a pomůže jen procvičování.

Re:

Já si naopak myslím, že vysvětlení je výborné. V čem přesně máte chaos?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 14 lety

Re:

Já si naopak myslím, že vysvětlení je výborné. V čem přesně máte chaos?

Re: Re:

ja si vždycky představím že je potřeba udělat rozbor souvětí určit si druh vět vedlejších nejlépe si to graficky znázornit no a po zbytek odpoledne mám o zábavu postaráno. to není možné aby to někdo takovýmto způsobem překládal v reálném čase. to musí být kouzelník. já se prostě musím drtit a opakovat si tak dlouho až mi to tam skáče samo.

je tohle příkladFrontingu?

Dobrý den, je tohle prosím vás příklad frontingu jmenného přísudku?

„With the worthless parasitical human beings gone, there was more for everyone to eat. There was more leisure too, inexperienced though the animals were.“ George Orwell – Animal farm

Předem díky

Re: je tohle příkladFrontingu?

ano, přesně tak.

zkracování

Měl bych dotaz ke zkracování přípustkových vět.
Nevidím tu příklad na skácení věty se spojkou while.
Je možné zkrátit i větu s while.
Třeba While I?m fat, I can run. na
While fat, I can run.
Je tohle možné?
A může ten zkrácený tvar stát i v základním pořadí vět? Tedy I can run while fat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.