Help for English

Intermediate Phrasal Verbs #1

Komentáře k článku: Intermediate Phrasal Verbs 1

 

to bring off jsem neznala :oops:, jinak se mi to povedlo trefit. test na frázová slovesa je moc užitečný a taky ta vysvětlení k nim. ale je to problém, sice to poznám, jak je užít v testu, ale kdybych měla něco překládat, mluvit a tak, tak mi nějak nepřijdou na mysl.je to nezvyk. spíš vzpomínám na normální slovesa a ten výraz mezi nimi pak nenajdu. asi mi přijde divné, že se skládají z víc částí a připomínají úplně jiná slovea. třeba make dělat, make st.up, vymyslet si něco. to spolu nesouvisí, tak mně to asi nejde dohromady.
jinak díky za test.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od eurydika vložený před 17 lety

to bring off jsem neznala :oops:, jinak se mi to povedlo trefit. test na frázová slovesa je moc užitečný a taky ta vysvětlení k nim. ale je to problém, sice to poznám, jak je užít v testu, ale kdybych měla něco překládat, mluvit a tak, tak mi nějak nepřijdou na mysl.je to nezvyk. spíš vzpomínám na normální slovesa a ten výraz mezi nimi pak nenajdu. asi mi přijde divné, že se skládají z víc částí a připomínají úplně jiná slovea. třeba make dělat, make st.up, vymyslet si něco. to spolu nesouvisí, tak mně to asi nejde dohromady.
jinak díky za test.

Re:

Je to jako v češtině, ale u nás ty částice dáváme ke slovům ve formě předpon:
myslet, vymyslet, domyslet, pomyslet…
pokaždé jiný význam.

Jo tak tohle mi nikdy nešlo :-(

Dopadl jsem opravdu spatne. Jinak dik moc,vim na cem pracovat

phrasal verbs

…bohuzel jen polovina spravne, tak to musim vic cvicit, to je pro mne nejvetsi svizel v anglictine :?

jak na to ?

Mate prosim nekdo recept jak ty frazovky do sebe dostat ?
dekuji za typy – ja mam jeden extra slovnicek jen na ne, ale spis jsou porad v tom slovniku nez v me hlave

Odkaz na příspěvek Příspěvek od netaja vložený před 17 lety

jak na to ?

Mate prosim nekdo recept jak ty frazovky do sebe dostat ?
dekuji za typy – ja mam jeden extra slovnicek jen na ne, ale spis jsou porad v tom slovniku nez v me hlave

Re: jak na to ?

Ano, samozřejmě. Hlavně se je neučit překladem, že BREAK UP = rozejít se, BREAK DOWN = porouchat se, BREAK IN = vloupat se. Tak to skutečně spíš zůstane ve slovníčku či v sešitě. Musíte si vytvářet nejrůznější věty, které skutečně něco konkrétního znamenají.
I broke up with my girlfriend.
My parents broke up when I was little.

My car broke down when I was driving to work.
atd atd atd.
Potom tato slovesa skutečně dostanou smysl a bude možné si je zapamatovat.

Re: Re:

Ano, PULL sth OFF je hovorová neformální varianta slovesa BRING sth OFF.

Tyhle stránky jsou super. Jsem doma na mateřské a tohle je super cvičení. Testy jsou výborně zpracované. Přesně vidím a znova si potvrzuju své nedostatky. Díky moc.

Re:

Jako že si je ta bouře nesla s sebou? :-)

bavi me to

fakt perfektni testy…myslim obecně…jsem na zélandu a tyto testy mi jen pomáhají…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.