Help for English

Crime and punishment

Komentáře k článku: Crime and punishment

 

Protože si nejsem jistý jestli tato stránka byla zkontrolována pro 100% gramatickou správnost, tak se raději zeptám na dvě věci.

1) Podle mě spíše NEED FOR MONEY než NEED OF MONEY (nebo i toto lze?)
2) Nemělo by být ve větě „Criminals should suffer the same way their victims have“ na konci spíše DO než HAVE?

A ještě poznámka:
Ano, myslím, že by mělo být správně ECONOMIC CRISES nikoliv ECONOMICAL.

Vím, že to psal student a nerad bych, aby to vyznělo, že to kritizuji, jen bych si chtěl ujasnit jestli něco nechápu špatně. Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Protože si nejsem jistý jestli tato stránka byla zkontrolována pro 100% gramatickou správnost, tak se raději zeptám na dvě věci.

1) Podle mě spíše NEED FOR MONEY než NEED OF MONEY (nebo i toto lze?)
2) Nemělo by být ve větě „Criminals should suffer the same way their victims have“ na konci spíše DO než HAVE?

A ještě poznámka:
Ano, myslím, že by mělo být správně ECONOMIC CRISES nikoliv ECONOMICAL.

Vím, že to psal student a nerad bych, aby to vyznělo, že to kritizuji, jen bych si chtěl ujasnit jestli něco nechápu špatně. Díky.

Re:

NEED FOR MONEY a ECONOMICAL jsem opravil.

2) ne, to je v pořádku – SHOULD SUFFER THE WAY THEIR VICTIMS HAVE (SUFFERED). Místo lexikálního slovesa lze použít jen pomocné. Mohlo by být i DID – minulý čas. DO by byl přítomný (stějně jako trpí jejich oběti). Takže taky OK.

poznámka

Není gramatická chyba v otázce „What leads people to committing crime ?“ kde by mělo být pouze commit a ne gerundium ?
J.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od henry74 vložený před 14 lety

poznámka

Není gramatická chyba v otázce „What leads people to committing crime ?“ kde by mělo být pouze commit a ne gerundium ?
J.

Re: poznámka

ne, TO je předložka. Viz článek „TO BE vs TO BEING“.

Re: Prosím

CRIME DOESN'T PAY OFF = zločin se nevyplácí

Jen otázka, jsou tyhle práce ze sekce maturita kontrolovány, pakliže je to psáno studenty? – Výborně se z toho učí, tak chci mít jistotu, díky :-)

toto nepsal student. U těch studentských máme vždy upozornění. Těch bych se moc nedržel.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.