Help for English

Irregular Verbs: Introduction

Komentáře k článku: Irregular Verbs: Introduction

 

seriál :-D

tak já myslel, že je to nějakej seriál natočenej a ona je to zas gramatika :-D

good idea!!! uvidíme aký to bude seriál :-D , ale predpokladám, že dobrý, pretože pán Svozílek a pán Vít vedia vymyslieť len to najlepšie respect :-D

Zrovna nedávno jsem přemýšlel nad tím, že i angličtina by měla mít nějaké slovesné třídy, když některá slovesa jsou stejně nepravidelná. Už se moc těším. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Thovt vložený před 15 lety

Zrovna nedávno jsem přemýšlel nad tím, že i angličtina by měla mít nějaké slovesné třídy, když některá slovesa jsou stejně nepravidelná. Už se moc těším. :)

Re:

Kategorie tu určitě jsou, ale nedá se na první pohled bohužel občas poznat, kam které sloveso patří.
I tyto kategorie jsou totž nepravidelné :-)
Ale určitě toto rozdělení může pomoci při učení.

Seriál o nepravidelných slovesách…? Perfektné!

najlepsi sposob naucenia

ja som sa to ucil v siedmej triede tak, ze sme dostali ~100 slov (kazde v troch formach) a davala nam pisomku po kazdych 20tich(cize 60tich) podla abecedy. A mali sme to cele naucene za 2 tyzdne. Nepotrebovali sme ziadne taketo rozdelenie a dodnes ich viem ;-)

Nechcem hovorit, ze je to zly clanok, len hovorim, ze podla mna niektore veci sa proste v angline treba nadrtit a mat pokoj – rozdelenie do n kategorii imho nepomoze…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

najlepsi sposob naucenia

ja som sa to ucil v siedmej triede tak, ze sme dostali ~100 slov (kazde v troch formach) a davala nam pisomku po kazdych 20tich(cize 60tich) podla abecedy. A mali sme to cele naucene za 2 tyzdne. Nepotrebovali sme ziadne taketo rozdelenie a dodnes ich viem ;-)

Nechcem hovorit, ze je to zly clanok, len hovorim, ze podla mna niektore veci sa proste v angline treba nadrtit a mat pokoj – rozdelenie do n kategorii imho nepomoze…

Re: najlepsi sposob naucenia

‚Dril‘ nesnáším, ačkoli občas není jiná cesta…
Na druhou stranu musíte uznat, že každému vyhovuje něco jiného.
Kolik z lidí z Vaší třídy tato slovesa takto ovládá… a mimochodem vzít na jeden ‚zátah‘ celou stovku mi přijde dost šílené…

A navíc, naučit se dobře (výslovnost, pravopis) 100 nepravidel­ných sloves za 2 týdny Vám prostě nemohu věřit… nezlobte se…

Tyto seznamy fungujít pro některé jako dobrá ‚berlička‘, protože dát si před sebe abecední seznam 50 sloves působí pro většinu lidí dost depresivně…(což chá­pu)

Zastávám názor učit se slovesa podle skupin, a nemusí to být tyto skupiny. Stačí třeba jen 10 nejčastějších a pak dalších 10 atd…

jak na to?

libi se mi toto rozdeleni, vyplati se tedy zacinat od verze 3? V podstate to mi zarucuje, ze za nejmensi namahu bych mel znat alespon nejaka slovesa dobre… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sam79 vložený před 14 lety

jak na to?

libi se mi toto rozdeleni, vyplati se tedy zacinat od verze 3? V podstate to mi zarucuje, ze za nejmensi namahu bych mel znat alespon nejaka slovesa dobre… :-)

Re: jak na to?

Já bych začal postupně a sekce 3 bude takové příjemné oddechnutí :-)

Re: Re: najlepsi sposob naucenia

Prominte ja chodim v Anglii do skoly a zrovna dnes nam ucitelka vytiskla nepravidelna slovesa a taky se mame naucit na zpamet 20prvnich slovicek a mame na to cas od pondeli do patku a v patek z toho piseme pisemku a i to mi pripada silene se to naucit za tak kratkou dobu.pry se to mame naucit jako nasobilku.Me osobne se osvetcil krabickovy sistem ze trema prihradkama,vsechny tri tvary jsem si napsala na papirek,podle toho jak slovicko ovladam tak postupuje do dalsi prihradky ,kdyz zvladnu vsechny skonci v prihradce c.3 Vytiskla jsem si i vasi tabulku forma zalozka,ale bohuzel pismena jsou tak mala ,ze mam problem je vubec precist i s brylemi. Jinak stranky jsou perfektni kdyz ve skole necemu nerozumin tak najedu na vase stranky kde je to opravdu vysvetlene perfekne a dokonce mi ve skolni knihovne povolili vyjimku a odblokovali mi vase stranky pro pristup i na skolnich pocitacich.Diky vam mam uz 2certifikaty z anglictiny.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.