Help for English

Grammar Theme Park: Christmas (prepositions)

Komentáře k článku: Grammar Theme Park: Christmas (prepositions)

 

8. věta pravděpodobně není dokončená

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 15 lety

8. věta pravděpodobně není dokončená

Re:

oops. sry.

explanation

Jeje, Modality in English divides into deontic and epistemic :--) Deontic is about obligations (not only) ie.: „You had to see him in the cinema“ in other words „You were obliged“ or „It was your responsibility“ whereas epistemic modality is about certainty of the speeker in this case „I must have seen“ means I am pretty certain that I saw him in the cinema.
Might expresses less certainty than may.
He could go shopping vs. I could have gone shopping. First one means that I had possibilty to go shopping and perhaps I did go perhaps I didn´t. Second means that I didn´t go shopping and I possibly regret it that I didn´t go or it is again the epistemic modality and I am not sure whether I went shopping or not because my memory is short or something.
I hope I am right.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Jana
Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

explanation

Jeje, Modality in English divides into deontic and epistemic :--) Deontic is about obligations (not only) ie.: „You had to see him in the cinema“ in other words „You were obliged“ or „It was your responsibility“ whereas epistemic modality is about certainty of the speeker in this case „I must have seen“ means I am pretty certain that I saw him in the cinema.
Might expresses less certainty than may.
He could go shopping vs. I could have gone shopping. First one means that I had possibilty to go shopping and perhaps I did go perhaps I didn´t. Second means that I didn´t go shopping and I possibly regret it that I didn´t go or it is again the epistemic modality and I am not sure whether I went shopping or not because my memory is short or something.
I hope I am right.

Re: explanation

Well, I think you are right but I'm not sure whether Gabča will understand your explanation.

Re:

Můžu se vás zeptat, proč něco takového píšete k článku pro začátečníky??? Máme tady 1) článek pro středně pokročilé o modálních slovesech (tam byste mimochodem asi našla odpověď) a nebo diskusní fórum.

Well, I just wanted to provide feedback in English :--)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Gabča
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Můžu se vás zeptat, proč něco takového píšete k článku pro začátečníky??? Máme tady 1) článek pro středně pokročilé o modálních slovesech (tam byste mimochodem asi našla odpověď) a nebo diskusní fórum.

Re: Re:

Omlouvám se, nevěděla jsem,že tady je diskuzni forum, kamaradka mi rekla o techto strankach, ze mi kdykoliv poradite kdyz mi v aj nebude neco jasne.. nevim, cemu jsem uskodila,kdyz pisu do clanku pro zacatecniky..

jinak dekuji Jane a dekuji za tyto stranky,jsou opravdu skvele

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabča vložený před 15 lety

Re: Re:

Omlouvám se, nevěděla jsem,že tady je diskuzni forum, kamaradka mi rekla o techto strankach, ze mi kdykoliv poradite kdyz mi v aj nebude neco jasne.. nevim, cemu jsem uskodila,kdyz pisu do clanku pro zacatecniky..

jinak dekuji Jane a dekuji za tyto stranky,jsou opravdu skvele

Re: Re: Re:

Určitě poradíme. Jen je dobré se nejdříve podívat, jestli se o tom tady někde nepíše a popř. dotaz napsat k danému článku. Tak si budou moci váš dotaz a odpověď na něj přečíst i další. Proto je důležité, aby např. váš dotaz byl u článku o modálech a ne u testu na místní a časové předložky pro začátečníky. Tady by měly být komentáře a dotazy týkající se tohoto článku.

Nejlepší je ale skutečně využít diskusní fórum. Tam vám budou moci poradit i další. Komentáře u článků totiž lidé pravidelně neprocházejí.

lolut

Velmi lehký test.Ale také patří do elementary…

100 % :-)

to bolí

á, předložky byly vždy můj kámen úrazu :D… se je snad nikdy nenaučím… :oops:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.