Help for English

Present tenses - theoretical test

Komentáře k článku: Present tenses - theoretical test

 

Já jsem zase pokazil devítku. Je to asi tím, že moc nečtu noviny :-)

Já jsem pro změnu udělal chybu jen v první otázce. Nj, kdybych nespěchal a přečetl si ještě tu závorku :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Já jsem zase pokazil devítku. Je to asi tím, že moc nečtu noviny :-)

Re:

Honyk: stačilo by občas mrknout na titulky:)

méně obvyklý druh testu, ale dobrýý:-)
8, 9…

rozdíl

Dobrý den,
mám začátečnický dotaz – Why do you working…x why are you working…?děkuji

Re: rozdíl

Pro začátečnické dotazy tu máme diskusní fórum pro začátečníky.

WHY ARE YOU WORKING?

These days

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na osmou otázku. Ve škole jsme se učili, že these days se většinou pojí s průběhovým časem, jelikož se jedná o dočasnou událost. Například: These days we are playing quite well at home but our away games aren´t going so well.

Děkuji

90, dobréé :)

Michaela, chcela by som sa spýtať k 3. Platí, že vždy rozhoduje náš vnútorný pocit? Napr.

Whenever my son has a problem, he calls me. = Beriem to ako samozrejmosť, veď je to môj syn. ALE Whenever Jane has a problem, she is calling me. = Vyjadrujem, že ma to hnevá, že stále otravuje mňa.

Ešte prosím k 7. Development in something… platí to aj pre stative verbs? Napr. More and more people are owning cars.

A ešte posledná otázka: Je možné povedať? I am having flu. = vo význame I am suffering from flu.

A ako by to bolo napr. s headache?

Ďakujem, veľmi pomáhate!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zoetic vložený před 11 lety

Michaela, chcela by som sa spýtať k 3. Platí, že vždy rozhoduje náš vnútorný pocit? Napr.

Whenever my son has a problem, he calls me. = Beriem to ako samozrejmosť, veď je to môj syn. ALE Whenever Jane has a problem, she is calling me. = Vyjadrujem, že ma to hnevá, že stále otravuje mňa.

Ešte prosím k 7. Development in something… platí to aj pre stative verbs? Napr. More and more people are owning cars.

A ešte posledná otázka: Je možné povedať? I am having flu. = vo význame I am suffering from flu.

A ako by to bolo napr. s headache?

Ďakujem, veľmi pomáhate!

  1. ne, to o čem mluvíte je spojení s ALWAYS, CONSTANTLY, ALL THE TIME apod. Tady patří prostý čas.
  2. musí se jednat o průběžnou změnu a slovesa popisující tuto změnu, která jsou dynamická, Stavová slovesa budou v prostém čase.

edit: poslední otázka – pro nemoci používejte prostý čas. Průběhový, i když se s ním možná v některých spojeních setkáte (např. have a headache), je považován za nesprávný.

To slovíčko having mi stále robí problém. A navyše ma prekvapil Swan keď nepovažuje za správne spojenie having a headache . –PEU 237/2 a to isté sa uvádza aj v English Grammar Today.

No, asi mají v tomto konkrétním případě pravdu. I HAVE A HEADACHE je rozhodně správná varianta. Zajímavé ale je, že zase HAVE PROBLEMS nebo HAVE HEALTH PROBLEMS už je ta varianta dynamická, kdy lze používat HE'S HAVING SOME HEALTH PROBLEMS.

5. “My friends are staying with us for the time being.” Nemalo by byť : “My friends have been staying with us for the time being”. ? Ďakujem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 8 lety

5. “My friends are staying with us for the time being.” Nemalo by byť : “My friends have been staying with us for the time being”. ? Ďakujem.

Výraz for the time being znamená “for a short period of time but not permanently”, což přímo vybízí k přítomnému času průběhovému, ten nám popisuje děje, které jsou dočasné a díváme se na ně jaksi zevnitř.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.