Help for English

Test: Unreal time

Komentáře k článku: Test: Unreal time

 

pěkný test

Bylo to užitečné zopakovat si tuhle látku – u pár věcí už jsem si nebyl jist.
80 %, takže celkem spokojenost :-).

to tailor-made znamená jako ušitý na míru?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 14 lety

to tailor-made znamená jako ušitý na míru?

Re:

přesně tak.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

přesně tak.

Re: Re:

užitečná vazbička, jinak 90%

2

A proč u 2 nemůže být d, jakože nechcu, ať pomůže v budoucnosti.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel Rymeš vložený před 14 lety

2

A proč u 2 nemůže být d, jakože nechcu, ať pomůže v budoucnosti.

Re: 2

to je jedno, kestli v přítomnosti nebo v budoucnosti. Pro přítomnost a budoucnost se v „nereálném čase“ používá PAST TENSE – proto I'D RATHER YOU DIDN'T.

dobrý testík

tak isto 80

moc hezký testík!! pěkné procvičení, naštěstí už po x y takových testech vidím pokrok! 80% :-)

Re: Is 4 right?

je to tzv. smíšený kondicionál, podmínka v minulosti, výsledek v přítomnosti. Máme tu o tom i článek.

7. příklad

Chci se zeptat, jestli nemůžu použít první možnost:
Suppose you didn't find it, what will you do? – ve smyslu: Tuším, žes to nenašel, co (teď) budeš dělat? – jak by se tohle správně řeklo?
Děkuju.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Stani vložený před 14 lety

7. příklad

Chci se zeptat, jestli nemůžu použít první možnost:
Suppose you didn't find it, what will you do? – ve smyslu: Tuším, žes to nenašel, co (teď) budeš dělat? – jak by se tohle správně řeklo?
Děkuju.

Re: 7. příklad

Tam by muselo být I SUPPOSE. Osobní zájmeno I tam není, není to tedy obyč. oznamovací věta „já předpokládám“. Samotné SUPPOSE YOU DODN'T FIND IT je ‚co kdyby…‘

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: 7. příklad

Tam by muselo být I SUPPOSE. Osobní zájmeno I tam není, není to tedy obyč. oznamovací věta „já předpokládám“. Samotné SUPPOSE YOU DODN'T FIND IT je ‚co kdyby…‘

Re: Re: 7. příklad

Už to chápu. Moc děkuju!

70% :-(

Po prečítaní látky som test vyplnil na 90 %, ale aj tak ten Unreal time nechápem. :-(

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.