Help for English

Slang Rules!

Komentáře k článku: Slang Rules!

 

Existuje něco podobného i na BrE slang?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Těthalka vložený před 14 lety

Existuje něco podobného i na BrE slang?

Re:

Myslím, že asi ani ne. Většinou jsou to spíše slovníky, slovníčky, příručky… Zkuste si zadat „British slang“ na Amazon.co.uk, uvidíte, co mají v nabídce. Nic jako SLANG RULES ale myslím nenajdete.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Myslím, že asi ani ne. Většinou jsou to spíše slovníky, slovníčky, příručky… Zkuste si zadat „British slang“ na Amazon.co.uk, uvidíte, co mají v nabídce. Nic jako SLANG RULES ale myslím nenajdete.

Re: Re:

No právě, slovníky mám a znám, ale… Celkem se mi líbí English teaching resources-Taboos and issues advanced, tam je slang součást kontextu, to ale taky není „to ono“… Třeba se ale časem něco objeví. Slang Rules! ale vypadá každopádně zajímavě, možná můj stoh knížek a učebnic zase o kousek povyroste:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Těthalka vložený před 14 lety

Re: Re:

No právě, slovníky mám a znám, ale… Celkem se mi líbí English teaching resources-Taboos and issues advanced, tam je slang součást kontextu, to ale taky není „to ono“… Třeba se ale časem něco objeví. Slang Rules! ale vypadá každopádně zajímavě, možná můj stoh knížek a učebnic zase o kousek povyroste:-)

Re: Re: Re:

Taboos and Issues není o slangu, sice pár lekcí něco málo obsahuje, ale není to zaměřené na slang. Je to zaměřené na témata, o kterých se běžně nemluví.

Jinak myslím, že mladí dnes i v Británii přejali spoustu slangu z USA právě díky filmům a seriálům. Takže i slang se pomalu „globalizuje“. Myslím, že SLANG RULES je dobrý základ i pro anglofily.

ukázkové strany

Mě tahle kniha zaujala, ale nevidím tu možnost podívat se na nějaké vzorové strany. Najdu je na stránkách Merriam-Webster, nebo se na ně budu muset zajít podívat do knihkupectví?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 14 lety

ukázkové strany

Mě tahle kniha zaujala, ale nevidím tu možnost podívat se na nějaké vzorové strany. Najdu je na stránkách Merriam-Webster, nebo se na ně budu muset zajít podívat do knihkupectví?

Re: ukázkové strany

Dvě ukázkové stránky jsem přidal. Bohužel ani na svých ofic. stránkách ani na Amazon.com ukázkové stránky nejsou. Přidal jsem tedy alespoň dvě.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: ukázkové strany

Dvě ukázkové stránky jsem přidal. Bohužel ani na svých ofic. stránkách ani na Amazon.com ukázkové stránky nejsou. Přidal jsem tedy alespoň dvě.

ukázka nemá chybu

Ty strany jsou super. Určitě to usnadní rozhodovaní o koupi mnoha lidem.

already ordered :-)

taboos and issues je best

Re: Re:

Jak se to vezme.
Kdyby knížka stála 2000, tak řeknu, že nemám dost peněz na utrácení.
Ale ona stojí 300Kč, tedy mám dost peněz na utrácení. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re:

Taboos and Issues není o slangu, sice pár lekcí něco málo obsahuje, ale není to zaměřené na slang. Je to zaměřené na témata, o kterých se běžně nemluví.

Jinak myslím, že mladí dnes i v Británii přejali spoustu slangu z USA právě díky filmům a seriálům. Takže i slang se pomalu „globalizuje“. Myslím, že SLANG RULES je dobrý základ i pro anglofily.

Re: Re: Re: Re:

No to pochopitelně vím (po ránu někde debatovat, hm:-), to to vypadá), ale ten slang se tam taky najde. A hlavěn tam je všechno v kontextu, což slovníky nemají (a Slang Rules! naopak ano).

Taky objednáno :-)

Tak to fakt nemá chybu.

to vypadá skvěle, díky za recenzi :) kupovala bych hned, ale počkám na EBday a konečně si pořídím i pořádný slovník. už se těším :)

Tak tato kniha vypadá úžasně!:-) .. škoda že na ukázkových stránkách nejsou vidět i ta cvičení, ale to nevadí, určitě jich je tam dost:-)…ten „výklad“ slov se mi úplně líbí :-D …sice preferuju BrE ale proč se bránit AmE, navíc tato kniha je snad jediná svého druhu, žádnou takovou jsem ještě nikde neviděl…teď jsem normálně totally over the moon, na EBD objednám :-D..

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.