Help for English

Členy - určitý člen

Komentáře k článku: Členy - určitý člen

 

Dobrý den, chtěla jsem se ještě zeptat na podstatná jména, jako jsou: nemocnice, kino, apod. protože u těch se také vždycky použije člen určitý že? Ale proč? :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 15 lety

Dobrý den, chtěla jsem se ještě zeptat na podstatná jména, jako jsou: nemocnice, kino, apod. protože u těch se také vždycky použije člen určitý že? Ale proč? :?

Re:

Jak kdy ve které větě. Obvykle ano, protože tím výrazem poměrně přesně člověku oznamujeme, kam jdeme.

Neurčitý člen můžete použít taky, ale to tehdy, když chcete dát na jevo, že NEVÍTE ve kterém kině člověk je. To ale člověk běžně nikomu neříká.

Když jen někomu oznamujete, že tu není, že je v kině, bude to HE'S AT THE CINEMA RIGHT NOW.

president's

Zajímalo by mě, proč je ve větě: Look, the president's on TV!ten apostrof? .

Re: president's

Look, the president IS on TV!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MrsPurple vložený před 14 lety

Re: president's

Look, the president IS on TV!

Re: Re: president's

Ležel jsem takhle v posteli a došlo mi to,že to bude zkrácené is, jinak dík za odpověď, aspoň jsem ujištěn, že je tot tak.

Dobrý den, můžu se prosím obrátit s dotazem jestli mohu napsat způsobem, mohla bych se na tu knihu podívat- Can I have a look on the book?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od senalia vložený před 13 lety

Dobrý den, můžu se prosím obrátit s dotazem jestli mohu napsat způsobem, mohla bych se na tu knihu podívat- Can I have a look on the book?

Re:

předložka ON ne. Chcete se podívat DO knihy, proto IN, a nebo obecně na tu knihu (ne dovnitř), potom by bylo AT.

Re:

Ahoj, proč je ve větě Can I have a look on the book? Člen „a“ před look?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Apeco vložený před 13 lety

Re:

Ahoj, proč je ve větě Can I have a look on the book? Člen „a“ před look?

Re: Re:

LOOK je tu podstatné jméno POHLED, je počitatelné, proto před ním v jednotném čísle je neurčitý člen.

Re: Nebo podobné spojení -

Bez členu, mluvíte o manažerech obecně.

the beer is in the fridge

V clanku pisete „the beer is in the fridge“ V kapitole kde sme sa ucili vazby there are a there is Ste nas ucili, ze tieto vazby pouzivame ked niekde nieco je a to pivo v chladnicke je, takze nemalo by to byt potom s vazbou there is ?

She's got a boyfriend… The guy is very good-looking. Mohla bych v téhle větě použít i neurčitý člen “He is a very good-looking guy”?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucyenka vložený před 12 lety

She's got a boyfriend… The guy is very good-looking. Mohla bych v téhle větě použít i neurčitý člen “He is a very good-looking guy”?

Ano. Buď “The guy is good-looking” nebo “He's a good-looking guy”.
Ten člen v druhé větě je kvůli podst.jménu GUY na konci věty.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jany+ vložený před 12 lety

the beer is in the fridge

V clanku pisete „the beer is in the fridge“ V kapitole kde sme sa ucili vazby there are a there is Ste nas ucili, ze tieto vazby pouzivame ked niekde nieco je a to pivo v chladnicke je, takze nemalo by to byt potom s vazbou there is ?

Ono je to trochu složitější. Můžete říct v podstatě dvě věty:

The beer is in the fridge.
There is some beer in the fridge.

V první větě se bavíme o konkrétním pivu (proto taky člen THE). Třeba někdo chce vědět, kde je pivo a zeptá se “Where is the beer?” no a my pak odpovíme “The beer is in the fridge”.

Druhá věta však pouze oznamuje, co je v lednici. Nikdo se na to pivo neptal, proto SOME BEER. Prostě říkáme, že v lednici je pivo.

mne by například zajímalo, jak je to s problematikou vyrobeno v-proč je všude uvedeno: Made in Czech Republic, proč ne THE, vždyť by tam člen měl být, ne

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.