Help for English

Čísla do milionu

Komentáře k článku: Čísla do milionu

 

Pěkný článek

Já jsem „velká čísla“ velkoryse přehlížela, i když číslovky znám, ale zdálo se mi opravdu moc složité takové číslo „odkoktat“ :-D .S Vaším vysvětlením zjišťuji, že je to snadné. A jak to po Vás opakuji, tak ani nekoktám. :-D
A ke slovíčku and mezi desítkami a jednotkami,občas se mi v nějakém testu stalo, že mi and označili chybně, nevěděla jsem proč, myslela jsem, že mají chybu oni. Teď tedy vím, že to byl americký test.Takže když nechodím do školy, nemusím and používat? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Pěkný článek

Já jsem „velká čísla“ velkoryse přehlížela, i když číslovky znám, ale zdálo se mi opravdu moc složité takové číslo „odkoktat“ :-D .S Vaším vysvětlením zjišťuji, že je to snadné. A jak to po Vás opakuji, tak ani nekoktám. :-D
A ke slovíčku and mezi desítkami a jednotkami,občas se mi v nějakém testu stalo, že mi and označili chybně, nevěděla jsem proč, myslela jsem, že mají chybu oni. Teď tedy vím, že to byl americký test.Takže když nechodím do školy, nemusím and používat? :-)

Re: Pěkný článek

Mimochodem vybral jste šikovná čísla,víte, že podle Vás se dobře procvičuje výslovnost znělého a neznělého th?

super ta želva na začátku :-D

Super článek

teď jsem si to zopakovala, tak doufám, že v tom už nebudu chybovat… už se těším na slibovaný test :-)

Jak se například řekne „dva tisíce lidí“ – two thousand people? A „tisíce lidí“ – thousands of people? Díky!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcuss1 vložený před 15 lety

Jak se například řekne „dva tisíce lidí“ – two thousand people? A „tisíce lidí“ – thousands of people? Díky!

Re:

ano

Ach, ty číslovky!

Jak se prosím řekne například „polovina jablka“ nebo „čtvrtka chleba“? A half of an apple? A quarter of bread?

A pak mám dotaz týkající se slůvka „dozen“. Proč se říká „a dozen eggs“ a ne „a dozen of eggs“? Díky!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hannah789 vložený před 15 lety

Ach, ty číslovky!

Jak se prosím řekne například „polovina jablka“ nebo „čtvrtka chleba“? A half of an apple? A quarter of bread?

A pak mám dotaz týkající se slůvka „dozen“. Proč se říká „a dozen eggs“ a ne „a dozen of eggs“? Díky!

Re: Ach, ty číslovky!

A DOZEN je číslo jako jakékoliv jiné, takže A DOZEN EGGS, stejně jako A HUNDRED EGGS.

S OF je jen v množném čísle – desítky vajec – DOZENS OF EGGS, stejně jako HUNDREDS OF EGGS.

To však rozhodně není látka pro startery.

polovina – HALF, čtvrtka QUARTER:
HALF (OF) AN APPLE, A QUARTER OF AN APPLE

Opět, pro startery to není, řeč o tom bude jinde.

Desetinné čárky

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak se přečte desetinná čárka. Např. číslo 52,8. díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Robert vložený před 14 lety

Desetinné čárky

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak se přečte desetinná čárka. Např. číslo 52,8. díky

Re: Desetinné čárky

point.

fifty-two point eight

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.