Help for English

Přítomné časy v angličtině (cvičení) #2

Komentáře k článku: Přítomné časy v angličtině (cvičení) 2

 

dotaz

Nemůžu u 6.věty použít: I´m not doing karate any more? Vždyť oznamuji svůj pevný plán do budoucna, který nebudu měnit, protože mi karate nešlo.
A taky děkuji za názorný a záživný výklad jinak velmi nepříjemné gramatiky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Evule vložený před 17 lety

dotaz

Nemůžu u 6.věty použít: I´m not doing karate any more? Vždyť oznamuji svůj pevný plán do budoucna, který nebudu měnit, protože mi karate nešlo.
A taky děkuji za názorný a záživný výklad jinak velmi nepříjemné gramatiky.

Re: dotaz

Přítomný průběhový čas nepoužíváme ani tak moc pro plány, jako spíše pro něco, co jsme si zařídili (např. jedu zítra na dovolenou, hraju v 5 tenis s přáteli apod.). Plán do budoucna by vypadal spíše takto:
I'm not going to do karate anymore.
nebo
I won't be doing karate anymore.

V té mé větě ale nešlo o plány. Prostě už karate nedělá, protože mu to moc nešlo.

doprčic

Tak jste mě zase dostali, 45% procent úspěšnosti není opravdu moc

Dělá mi problém transcription and phonemes. Asi pro to nemám cit. Neexistuje na to nějaká finta. Vím, že to nepatří do přítomného času, ale nikde jsem to na těchto stránkách nenašla.
Moc prosím o pomoc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sisinka vložený před 17 lety

Dělá mi problém transcription and phonemes. Asi pro to nemám cit. Neexistuje na to nějaká finta. Vím, že to nepatří do přítomného času, ale nikde jsem to na těchto stránkách nenašla.
Moc prosím o pomoc.

Re:

Asi snad jen cvičit a cvičit, učit se slovíčka jak se správně vyslovují a trénovat fonetický přepis. Na to vám asi nic jiného neporadím.

Děkuji za odpověď

Děkuji, že jste si udělal čas a odepsal. Vzhledem k tomu, že mě v lednu čeká zkouška z fonetiky a tohle opravdu není má silná stránka, tak jste mě moc nepotěšil. Jinak se mi moc líbí Vaše stránky, jsem z toho doslova nadšena, neboť jsem je objevila teprve nedávno. Moc děkuji za Vaši práci a čas. :-D ****

81%

3 hloupy chyba, ta nepozornost ale to me neomlouva :-)

Re:

No jistě, vy si myslíte, že když příště budete opět ‚línej‘ a nenapíšete tam celé slovo, že počítač pozná, co jste tím myslel?

Hlavně že jste línej napsat jedno znaménko, ale už nejste línej si na to stěžovat třemi větami. To nechápu.

mužu se zeptat…jsem myslela že frekvenční přislovce jako je always, ussualy a pod se používají jenom u přítomného času prostého a nebo minulý cas prostý…asi sem si to zapamatovala spatne co:-(

no už sem si přečetla proč tomu tak je..tedkom to jneom nejak pochopit:-)

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. V jakém případě použiji smells a v jakém is smelling? Děkuji, Helena

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Helena vložený před 14 lety

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. V jakém případě použiji smells a v jakém is smelling? Děkuji, Helena

Re:

průběhový čas jen ve významu „čuchat, čenichat“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

průběhový čas jen ve významu „čuchat, čenichat“.

Re: Re:

Děkuji

Ahoj, chtel bych se zeptat na 10. větu. Na konci je napsano „again“ jako že nefunguje znovu. Tudíž nemohlo by tam být pravem př. prostý cas?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cipsman vložený před 14 lety

Ahoj, chtel bych se zeptat na 10. větu. Na konci je napsano „again“ jako že nefunguje znovu. Tudíž nemohlo by tam být pravem př. prostý cas?

Re:

není to, že nefunguje znovu, ale že UŽ ZASE nefunguje, tedy TEĎ momentálně. Proto průběhový.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.