Help for English

Suffixes - přípony (druhá část)

Komentáře k článku: Suffixes - přípony (druhá část)

 

Slovíčka

Tyto články o příponách se mi líbí. Ne, že bych se je učila nazpaměť (ani náhodou :-D ), ale doplňuji si tak svou slovní zásobu a je to lehce zapamatovatelné.

jj, peknej prehled, akorat to mnozstvi je trochu deprimujici :)

Opět výtečný článek. Libí se mi i vaše užitečná doplnění, např. že u -ICAL se často používá opozitní prefix IN a inforace o ISH. Něco mále jsem věděl, ale část toho byla pro mě nová.

opět jen samá chvála :-)

jen dotaz, lze HELPLESS také užít ve smyslu ZBYTEČNÝ, NEUŽITEČNÝ (jako protiklad HELPFUL)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 15 lety

jen dotaz, lze HELPLESS také užít ve smyslu ZBYTEČNÝ, NEUŽITEČNÝ (jako protiklad HELPFUL)?

Re:

spíš bych tady volil pointless / useless

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re:

spíš bych tady volil pointless / useless

Re: Re:

OK, jen mě trochu zmátlo, že je to řazeno mezi protiklady a ještě jsem se s takovým významem nesetkala.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 15 lety

Re: Re:

OK, jen mě trochu zmátlo, že je to řazeno mezi protiklady a ještě jsem se s takovým významem nesetkala.

Re: Re: Re:

Já vím, není to úplně přesné, ale velmi zhruba to odpovídá…kdybych ještě dělal jednu kolonku na slova, která mají ful/less ale nejsou vyloženě klasické protiklady, tak už bych se v tom možná nevyznal ani já sám :-)
Ten kořen slova je stejný, někdy jsou situace, kdy to protiklad je, jindy se zase volí něco jiného…
Někdy prostě překládat do češtiny nejde vše perfektně.

jasně :-)
je to skvělý článek, hodně mi to dalo, díky za něj ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 15 lety

jasně :-)
je to skvělý článek, hodně mi to dalo, díky za něj ;-)

Re:

Není vůbec zač :-)
No a teď už jen třetí a čtvrtá část a máte hotovo :-)

joyful / joyous

Dobry den, momentalne jsem narazila na dva vyrazy, a to: joyful a joyous. Mohl byste mi vysvetlit, ve kterych situacich mohu spravne uzit slovo joyful a ve kterych joyous? Nebo na tom nijak nesejde? Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od monysH vložený před 14 lety

joyful / joyous

Dobry den, momentalne jsem narazila na dva vyrazy, a to: joyful a joyous. Mohl byste mi vysvetlit, ve kterych situacich mohu spravne uzit slovo joyful a ve kterych joyous? Nebo na tom nijak nesejde? Dekuji

Re: joyful / joyous

Rozhodně používejte joyful. Joyous je velmi knižní.

a co je curle, to mi neprelozilo, ked curly je kudrnaty curle je kudrlinka?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MonasMoon vložený před 13 lety

a co je curle, to mi neprelozilo, ked curly je kudrnaty curle je kudrlinka?

Re:

Ne CURLE, ale CURL.

CURL = kudrna, kučera, kadeř

btw velmi dobre clanky, teraz su mi napomocne, v maji mam statnice z angliny a presne tam budeme (teda mali by sme mat) cvicenie kde z daneho slovicka do textu musime z neho vytvorit spravny slovny druh

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.