Help for English

WOULD / COULD / SHOULD

Komentáře k článku: WOULD / COULD / SHOULD

 

Pane Svozílku, would se používá jen ve spojení s podmiňovacím způsobem nebo mohu říci jen samotnou větu: I would need a mobile phone. (Potřeboval bych mobil.), I would sleep. (Spal bych), I would go to the cinema. atd.

Díky

paráda, zrovna minulý týden sem to popletl. Sice s křížkem po funuse, ale aspoň zaplácneme mezery :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tallik2 vložený před 14 lety

Pane Svozílku, would se používá jen ve spojení s podmiňovacím způsobem nebo mohu říci jen samotnou větu: I would need a mobile phone. (Potřeboval bych mobil.), I would sleep. (Spal bych), I would go to the cinema. atd.

Díky

Re:

Můžete použít i samostatně (nemusíte říkat podmínkovou část věty).

Formální should

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné SHOULD použít jako formálnější či zdvořilejší variantu za WOULD. Děkuji

Nemohu přeložit tuto větu: I wouldn't do it if I were you. Nemělo by tam být … I was you. Děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Wendy23 vložený před 14 lety

Nemohu přeložit tuto větu: I wouldn't do it if I were you. Nemělo by tam být … I was you. Děkuji za odpověď

Re:

Viz článek o nereálném čase nebo o nereálných podmínkách, nebo o přacích větách…

Vřelý dík

Tento článek jsem moc potřebovala, protože z téhle trojice mám pořádně zamotanou hlavu. Doufám, že teď už budu moudřejší :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dusan veselka vložený před 14 lety

Formální should

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné SHOULD použít jako formálnější či zdvořilejší variantu za WOULD. Děkuji

Re: Formální should

Ano, ve formálních textech, např. formálních dopisech se často používají vazby jako WE SHOULD LIKE TO… nebo IF YOU SHOULD apod. Neberte to ale jako obecné pravidlo.

tak sa chcem opytat, co mám robit. ucim sa anglicky uz viacej ako 5 rokov, som samouk a nejako som stale na tej istej urovni. Ako si mam zvysit uroven anglictiny co naucinnejsim sposobom pokial nemam nikoho s kym by som komunikovala anglicky? ked citam knihy strasne vela slovicok nerozumiem tak ma to prestane bavit. Prosimporadte mi nieco.Dakujem :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dedika vložený před 14 lety

tak sa chcem opytat, co mám robit. ucim sa anglicky uz viacej ako 5 rokov, som samouk a nejako som stale na tej istej urovni. Ako si mam zvysit uroven anglictiny co naucinnejsim sposobom pokial nemam nikoho s kym by som komunikovala anglicky? ked citam knihy strasne vela slovicok nerozumiem tak ma to prestane bavit. Prosimporadte mi nieco.Dakujem :-(

Re:

Pod článek do komentářů prosím pište pouze komentáře k článku samotnému.

Na ostatní dotazy je zde naše velice obsáhlé diskusní fórum.

Doporučuji vám ale projít si naši sekci TIPY A TRIKY. Můžete začít podsekcí JAK NA ANGLIČTINU.

Omlouvam se a dakujem za tip, idem si to precitat. :oops:

Killing me softly

Dobry den,
porad si jeste nedokazu prelozit „I prayed that would finish“ z pisnicky Killing me softly. Modlila jsem se, aby prestal? Musi tam to would byt nebo se to da vyjadrit i jinak? Dekuji za vysvetleni.

Killing me softly

zapomnela jsem na he "I prayed that he would finish.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fialka vložený před 13 lety

Killing me softly

Dobry den,
porad si jeste nedokazu prelozit „I prayed that would finish“ z pisnicky Killing me softly. Modlila jsem se, aby prestal? Musi tam to would byt nebo se to da vyjadrit i jinak? Dekuji za vysvetleni.

Re: Killing me softly

Musí tam být, ale to je jiná gramatika než klasická podmínka.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re: Killing me softly

Musí tam být, ale to je jiná gramatika než klasická podmínka.

Re: Re: Killing me softly

Nemohl by jste mi prosim rict jaka, ja uz si to potom vyhledam.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.