Help for English

Změny ve zkouškách FCE a CAE

Komentáře k článku: Změny ve zkouškách FCE a CAE

 

Přípravné kurzy

Já s přípravným kurzem na FCE neměla dobrou zkušenost. To co jsme tam probírali jsem si řekla můžu udělat doma sama a rychleji – když budu mít výsledky testů. Na zkoušku jsem se připravila sama, jen dlouho trvalo než jsem se cítila být připravená se k ní přihlásit. Se zkouškou CAE je to složitější v našem městě neexistuje ani kurz ani žádný učitel!! schopný mě na zkoušku připravit – ptala jsem se v různých jaz. školách. A protože na kurz nemůžu zatím dojíždět do Prahy snažím se připravovat sama.

Dobrý den,
chtěla bych ze zeptat na nějaký tip na dobré učebnice pro přípravu na CAE. Je toho na trhu celkem hodně a nevím, co vybrat, abych nešlápla úplně vedle. Nebo myslíte, že stačí projet gramatiku, slovíčka a třeba testy zkoušet přes internet? Na FCE jsem se připravovala v jazykovce, tentokrát to musím při mateřské zvládnout samostudiem. Díky Jitka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jitass vložený před 14 lety

Dobrý den,
chtěla bych ze zeptat na nějaký tip na dobré učebnice pro přípravu na CAE. Je toho na trhu celkem hodně a nevím, co vybrat, abych nešlápla úplně vedle. Nebo myslíte, že stačí projet gramatiku, slovíčka a třeba testy zkoušet přes internet? Na FCE jsem se připravovala v jazykovce, tentokrát to musím při mateřské zvládnout samostudiem. Díky Jitka

Re:

např. OBJECTIVE CAE – self-study edition

nesplněné CAE->FCE

Zdravím, chtel bych se zeptat, co je pravdy na tom, ze mi kamarad rikal, ze pokud clovek dela CAE (kde na C je treba 60%), nesplní to a udělá ho mezi 50–59%, tak získá certifikát B2 jako by dělal FCE.

Re:

Je to sice uz stary dotaz, ale treba odpoved poslouzi ostatnim: skladala jsem FCE a CAE v Praze a na obou zkouskach byl prehravac, ktery sel do dvou obrovskych reprobeden a jeste jsme dostali sluchatka, takze si v podstate kazdy mohl vybrat, jestli si sluchatka nasadi a bude to poslouchat v nich, nebo jestli mu staci reprobedny. Jeste, nez pustili samotny test, si overovali, jestli vsichni dobre slysime, umime ovladat sluchatka atd., a pak teprve pustili CD, takze pohoda, nemuzu si stezovat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.