Help for English

Místní předložky #1 - doplňte dle obrázků

Komentáře k článku: Místní předložky 1 - doplňte dle obrázků

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 15 lety

Re: Re: dotaz

Hmm, tak tohle slyším poprvé, že by se předložka AT pojila jen s lidmi. Dosud jsem normálně používala „AT the table/window/door“ i pro věci. Taky jsem se nikde nedopátrala, že by to tak nemohlo být. Ani google mi nepotvrdil, že by to tak nemohlo být. Dokonce našel o mnoho více možností „chairs at the table“ s předložkou AT než NEAR/NEXT TO. Teď jsem teda trochu zmatená. Mohl byste mi prosím poradit nějaký zdroj?

Re: Re: Re: dotaz

Máte pravdu, s AT THE TABLE to jde. Asi mě vykolejila nesrozumitelnost původního dotazu. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 15 lety

Re: Re: dotaz

Hmm, tak tohle slyším poprvé, že by se předložka AT pojila jen s lidmi. Dosud jsem normálně používala „AT the table/window/door“ i pro věci. Taky jsem se nikde nedopátrala, že by to tak nemohlo být. Ani google mi nepotvrdil, že by to tak nemohlo být. Dokonce našel o mnoho více možností „chairs at the table“ s předložkou AT než NEAR/NEXT TO. Teď jsem teda trochu zmatená. Mohl byste mi prosím poradit nějaký zdroj?

Re: Re: Re: dotaz

s AT THE DOOR si to ale např. nedovedu moc představit… jak to používáte s věcmi?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re: dotaz

s AT THE DOOR si to ale např. nedovedu moc představit… jak to používáte s věcmi?

Re: Re: Re: Re: dotaz

No nevím, to mě jentak napadlo jako příklad. Když probíráme vazbu THRERE IS/ARE, používáme při tom nejčastěji popisy jednotlivých místností. A když něco stojí „u“ nebo „blízko“ okna/stolu/dvěří, použiji předložku NEXT TO / NEAR / anebo tu AT. Ale je fakt, že u dveří je asi nejlepší použít pro věci NEXT TO, aby tam zůstal prostor po příchozí a odchozí návštěvníky :-D.

100%

Paráda

Poslechová a doplňovací cvičení mám moc ráda. Asi proto, že mi kupodivu docela jdou. Vaše stránky jsou obdivuhodné, skvělé, bezkonkurenční. Nejlepší s čím jsem se kdy setkala. Moc děkuji.

chci si zeptat, jestli by šlo i He's in front of the tree? Přijde mi, že je docela dost před tím stromem. :)

He´s on the tree :oops:

Prosím o radu. Kterou předložku mám použít, když chci říct, že jsem odpoledne byla na golfu, na soukromé angličtině, na rokenrolu… Asi bych se tomu měla vyhnout a říci, že mívám nějakou aktivitu, ale podivné zadání na procvičení slovíčka was zní: napište, kde jste byli odpoledne.
Zdá se mi divné říci: I was on golf. I was on English. … nesedí mi to tam, a nevím, jak to napsat správně.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.