Help for English

Cloze: The British Shorthair Cat

Komentáře k článku: Cloze: The British Shorthair Cat

 

78%.
… „ailment in their LINES“ znamená ve SVÝCH ŘADÁCH nebo přeneseně V RODU? Děkuji.
Bezva testík :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

78%.
… „ailment in their LINES“ znamená ve SVÝCH ŘADÁCH nebo přeneseně V RODU? Děkuji.
Bezva testík :-)

Re:

ano, v rodu (rodové linii)…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

78%.
… „ailment in their LINES“ znamená ve SVÝCH ŘADÁCH nebo přeneseně V RODU? Děkuji.
Bezva testík :-)

Re:

…ještě mě napadlo, že „line“ samozřejmě ne jako vojáci ve svých řadách – „line“ je tu jako linie, která začíná určitou generací (prarodiče, rodiče…), kde se může vyskytovat např. zdravotní problém. Takže to není ve svém rodu přeneseně, ale doslova.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michaela Prknová vložený před 15 lety

Re:

…ještě mě napadlo, že „line“ samozřejmě ne jako vojáci ve svých řadách – „line“ je tu jako linie, která začíná určitou generací (prarodiče, rodiče…), kde se může vyskytovat např. zdravotní problém. Takže to není ve svém rodu přeneseně, ale doslova.

Re: Re:

Rozumím. Díky za vysvětlení.

Re:

Tak se podívejte na vysvětlení po vyhodnocení testu.

Nor tam nebude protože tma žádné neither předtím nemáte, takže dvojice spojek ani-ani, kterou zmiňujete, je zcela mimo hru.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pride vložený před 15 lety

Re:

Tak se podívejte na vysvětlení po vyhodnocení testu.

Nor tam nebude protože tma žádné neither předtím nemáte, takže dvojice spojek ani-ani, kterou zmiňujete, je zcela mimo hru.

Re: Re:

ano. Spojení ANI … ANI je NEITHER … NOR. Pokud v první řásti není NEITHER ale jiný zápor, druhá řást má jen OR.

Někdy, pro zdůraznění té druhé části, je možné použít NOR, i když v první části je jiný zápor. Potom se ale odděluje čárkou v písemné formě a pauzou v mluvené. Na NOR je potom v řeči zvláštní důraz.

chybička se vloudila, ale zajímavej textík, díky za něj :-)

Re:

jo, určitě

78% – celkem spokojenost :-)

Got to being?

With time, the British Shorthairs got to being.

Toto je nesmysl?

Nemůže být u 8 použito current form or look?
Díky za info.

Re:

CURRENT FORM není asi úplně špatně, nicméně myslím, že to nezní nejlépe. DObře, ale v testu bych to uznal. CURRENT LOOK ale už asi ne. Nejde o to, jak to jméno „vypadá“ ale jaké je. THE CURRENT ONE je jednoznačně nejlepší možnost.

ok

No trochu jsem se zhrozila, jestli toto je pre-intermediate tak já jsem falešný začátečník. Trochu mě uklidnilo, že jsem nastřádala aspoň 44%, takže 2% nad průměr. Pro mě to bylo skutečně těžké.

Rozhodně bych tento test neoznačil za pre-intermediate. Pakliže se ovšem od této kategorie nepředpokládá znalost cleft-sentences, idiomů a frázových sloves.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.