Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #21

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 21

 

67%

moc vysokou laťku jsem nenasadila… aspoň se vy ostatní můžete vytahovat :-)

Test je moc hezký a celkem se mi i povedl. Děkuji za něj.

Mám ovšem otázku k číslu 5. Byla by věta správně po doplnění pouze „is“?
Díky předem za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MattoniLover vložený před 13 lety

Test je moc hezký a celkem se mi i povedl. Děkuji za něj.

Mám ovšem otázku k číslu 5. Byla by věta správně po doplnění pouze „is“?
Díky předem za odpověď

Re:

Ano, proto tam ta možnost není. Byla by to potom otázka na PODMĚT:

ONE QUESTION IS IMPOSSIBLE TO ANSWER. – WHICH QUESTION IS IMPOSSIBLE TO ANSWER?

73% mírně zvyšuji :)

ad 15) zajímalo by mě, proč „by nebylo vhodné“ used to?. děkuji.

100%

po dlouhe dobe za 100. hezky test, diky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sacagawea vložený před 13 lety

73% mírně zvyšuji :)

ad 15) zajímalo by mě, proč „by nebylo vhodné“ used to?. děkuji.

Re: 73% mírně zvyšuji :)

protože zde jde o sled událostí – vypli proud, oni tedy vyndali svíčky a pak si vyprávěli strašidelné příběhy . Pro vyprávění tohoto typu se používá WOULD a nikoliv USED TO. Více v článku o WOULD pro opakované děje v minulosti.

Teda, tento test to bolo nieco! :) i ked len 53% ale na moju uroven som az nad mieru spokojny. :-)

Můžu se zeptat, zda by v 3.otázce bylo správně i „conceive of“ a přitom zůstal význam stejný? děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 13 lety

Můžu se zeptat, zda by v 3.otázce bylo správně i „conceive of“ a přitom zůstal význam stejný? děkuji

Re:

CONCEIVE OF sb AS sth se používá většinou s podstatnými jmény (i když přídavné by nebylo úplně špatně), znamená to, že někdo někoho vidí jako (např. they conceive of me as a child) nebo že je něco chápáno/pojato jako (např. God is conceived of as the creator of the universe).

Význam je podobný, ne však stejný. V naší větě mluvíme o dojmu, zatímco CONCEIVE mluví o celkovém pojetí, o to, že někdo něco bere tak a tak, jako že to tak skutečně je. jako že mě berou jako dítě (ne že u nich budím ten dojem, ale že pro ně dítě jsem, nebo že ten bůh je chápán jako stvořitel – není to dojem, ale celkové pojetí)

12/15

12 nepozornost
5 špatná identifikace hlavní věty + přiznám se, že jsem si zkontroloval, že swipe znamená štípnout, tohle jsem nevěděl. Znám spíše bristký slangový výraz „to nick“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

12/15

12 nepozornost
5 špatná identifikace hlavní věty + přiznám se, že jsem si zkontroloval, že swipe znamená štípnout, tohle jsem nevěděl. Znám spíše bristký slangový výraz „to nick“

Re: 12/15

Jinak test výbornej, konečně jsem věděl i mixed conditional, tak jsem rád.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

Re: 12/15

Jinak test výbornej, konečně jsem věděl i mixed conditional, tak jsem rád.

Re: Re: 12/15

Ja tiez tak 2 chyby z nepozornosti :D to mam najradsej take chyby ked narobim :)

díky za pěkný test :))
potěšil mě můj zasloužený výsledek 12/15 (teda 13, ale na rancid jsem dvakrát klikla, takže to se nepočítá :D )

Hmm, jsem 11. pochopila jako že to prostě smetl ze stolu :D

Re:

I did too. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.