Help for English

HAVE (přehledy)

Komentáře k článku: HAVE (přehledy)

 

jednoducho PALEC HORE…

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví keraa
Odkaz na příspěvek Příspěvek od 22jakub vložený před 13 lety

jednoducho PALEC HORE…

Re: …

súhlasím

I po 5-ti letech studia anglictiny jsem mel v tomhle pekny nevestinec a zadny z ucitelu mi nebyl schopen poradne vysvetlit jestli muzu HAVE v otazkach invertovat nebo ne. Jak ja dnesnim zacatecnikum zavidim tyhle stranky :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hum4nfrog vložený před 13 lety

I po 5-ti letech studia anglictiny jsem mel v tomhle pekny nevestinec a zadny z ucitelu mi nebyl schopen poradne vysvetlit jestli muzu HAVE v otazkach invertovat nebo ne. Jak ja dnesnim zacatecnikum zavidim tyhle stranky :-)

Re:

Nejhorší je, že tu inverzi v otázkách mají i některé učebnice (obzvláště starší české). Dokonce i materiály pro Callanovu metodu to obsahovaly (či obsahují), čímž u mě celá ‚kalanovka‘ klesla ještě dřív, než jsem o ní věděl cokoliv jiného.

Tak to jsem opravdu nevěděl, že je možné odpovědět na „Do you have..?“ „Yes, I do.“ Vždycky jsem si myslel, že se v odpovědi musí použít „have“, i když je tam jiné pomocné sloveso.

Tak to jsem opravdu nevěděl, že je možné odpovědět na „Do you have..?“ „Yes, I do.“ Vždycky jsem si myslel, že se v odpovědi musí použít „have“, i když je tam jiné pomocné sloveso.

Ještě bych měl jednu otázku. V té poslední otázce uvádíte rozdíly v použití slovesa „have“ v britské a americké angličtině. Tu britskou variantu jsem už slyšel i v americké angličtině a naopak. A mám pocit, že „have“ bez „got“ je i v britské angličtině celkem běžná záležitost. Jak je to možné? Díky za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 13 lety

Tak to jsem opravdu nevěděl, že je možné odpovědět na „Do you have..?“ „Yes, I do.“ Vždycky jsem si myslel, že se v odpovědi musí použít „have“, i když je tam jiné pomocné sloveso.

Re:

Právě že na ‚Do you have…?‘ se musí odpovědět 'Yes, I do.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 13 lety

Ještě bych měl jednu otázku. V té poslední otázce uvádíte rozdíly v použití slovesa „have“ v britské a americké angličtině. Tu britskou variantu jsem už slyšel i v americké angličtině a naopak. A mám pocit, že „have“ bez „got“ je i v britské angličtině celkem běžná záležitost. Jak je to možné? Díky za odpověď.

Re:

Prosím vás rozdíly mezi BrE a AmE angličtinou nemůžete brát tak doslova. Obzvlášťe poslední dobou se vzájemně často prolínají.

Nikdy však neplatilo, že to co je AmE nesmí použít Brit a naopak…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re:

Právě že na ‚Do you have…?‘ se musí odpovědět 'Yes, I do.

Re: Re:

Mně právě někdo říkal, že i přesto, že je tam to „do“, tak se vždycky odpovídá „yes, I have“. A když jsem se patl, proč to tak je, bylo mi řečeno, že je to takový zvyk.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re:

Prosím vás rozdíly mezi BrE a AmE angličtinou nemůžete brát tak doslova. Obzvlášťe poslední dobou se vzájemně často prolínají.

Nikdy však neplatilo, že to co je AmE nesmí použít Brit a naopak…

Re: Re:

Jasně, už chápu. Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 13 lety

Re: Re:

Mně právě někdo říkal, že i přesto, že je tam to „do“, tak se vždycky odpovídá „yes, I have“. A když jsem se patl, proč to tak je, bylo mi řečeno, že je to takový zvyk.

Re: Re: Re:

Have you got? – Yes, I have.
Do you have? – Yes, I do.

Jak se ptáme, tak odpovídáme. Jako u ostatních časů a pomocných sloves.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 13 lety

Ještě bych měl jednu otázku. V té poslední otázce uvádíte rozdíly v použití slovesa „have“ v britské a americké angličtině. Tu britskou variantu jsem už slyšel i v americké angličtině a naopak. A mám pocit, že „have“ bez „got“ je i v britské angličtině celkem běžná záležitost. Jak je to možné? Díky za odpověď.

Re:

Přečtěte si prosím články, na které je zde odkazováno. Myslím, že toto měl být skutečně jen článek, kde jsou přehledy ke stažení.

Přečtěte si prosím hlavní článek o slovesu HAVE.

The last comment

Musim reagovat. V USA (kdyz nejde o sofistikovany rozhovor, akademicka puda) Vam s „got“ opravdu neporozumi. Musel jsem opravdu zapomenout na BrE. A az tady jsem zjistil jak je dulezita „melodie“ slov a intonace. Moje dcera Lucie, musela neustale opakovat angl. verzi sveho jmena Lucy (jednoduche?) a to prave diky intonaci, s kterou jej vyslovovala. Ale to urcite do jineho fora.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dadyn vložený před 13 lety

The last comment

Musim reagovat. V USA (kdyz nejde o sofistikovany rozhovor, akademicka puda) Vam s „got“ opravdu neporozumi. Musel jsem opravdu zapomenout na BrE. A az tady jsem zjistil jak je dulezita „melodie“ slov a intonace. Moje dcera Lucie, musela neustale opakovat angl. verzi sveho jmena Lucy (jednoduche?) a to prave diky intonaci, s kterou jej vyslovovala. Ale to urcite do jineho fora.

Re: The last comment

Řekl bych, že obecně platí, že Brit rozumí Američanovi víc, než Američan Britovi.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.