Help for English

Cvičení: Which door?

Komentáře k článku: Cvičení: Which door?

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 13 lety

napravo ode dveří

Dobrý večer,

prosím Vás, jak by se řeklo:

„napravo ode dveří“

On the right OF / FROM the door (?)

Děkuji za odpověď.

f.

Re: napravo ode dveří

TO THE RIGHT OF THE DOOR

Re: Re: napravo ode dveří

Díky. Takže:

a) nalevo je obrázek = ON THE LEFT there is a picture

b) nalevo ode dveří je obrázek = there is a picture TO THE LEFT OF THE DOOR

Je to správně? Překvapuje mne změna předložky. Nebo jsem to pochopil špatně, neboť to nebylo zasazeno do kontextu, a Váš příklad se používá třeba „GO TO THE LEFT OF THE DOOR“. Mám v tom teď trošku guláš.

Děkuji.

f.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 13 lety

Re: Re: napravo ode dveří

Díky. Takže:

a) nalevo je obrázek = ON THE LEFT there is a picture

b) nalevo ode dveří je obrázek = there is a picture TO THE LEFT OF THE DOOR

Je to správně? Překvapuje mne změna předložky. Nebo jsem to pochopil špatně, neboť to nebylo zasazeno do kontextu, a Váš příklad se používá třeba „GO TO THE LEFT OF THE DOOR“. Mám v tom teď trošku guláš.

Děkuji.

f.

Re: Re: Re: napravo ode dveří

Na změně předložky není nic zvláštního, každý výraz vyjadřuje něco jiného.

ON THE RIGHT / ON THE LEFT znamená, že je něco vparvo a vlevo. Je to příslovce.

TO THE RIGHT OF / TO THE LEFT OF jsou složené předložky (skládají se z více slov, podobně jako IN THE MIDDLE OF, IN FRONT OF), udávají polohu něčeho vůči něčemu jinému.

Stejně tak je IN THE NORTH – na severu, ale TO THE NORTH OF (na sever od) či dokonce jen NORTH OF.

Re:

Tak s tím úplně souhlasím, přečtu si i jako začátečník kde co, ale poslech je moje noční můra…

výborné

Hmm, tretia konverzácia fakt dosť ťažká „…its e díen(d)…“ čo to je, kde to je… :) ešte že potom dodala že vľavo. Až v prepise som pochopil čo to bolo za dí en.

:/

Tak nic moc tedy … ze 4 dvě špatně, spletla jsem si třetí s prvními … chjo, asi se to nikdy nenaučím.

Test je přehozený :( nechci být otravná :D ale nešlo by ty testy nějak zkontrolovat? Už je to třetí který jsem měla správně ale ukázalo se mi vše špatně..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucyenka vložený před 12 lety

Test je přehozený :( nechci být otravná :D ale nešlo by ty testy nějak zkontrolovat? Už je to třetí který jsem měla správně ale ukázalo se mi vše špatně..

Probíhá testovací provoz celého systému. Mějte prosím trpělivost.

Test je zpřeházený stále. Už jsem si ho dělala podruhé a zase 0%:-x

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leech vložený před 11 lety

Test je zpřeházený stále. Už jsem si ho dělala podruhé a zase 0%:-x

Opraveno, mělo by to fungovat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.