Help for English

Výslovnost koncovek -S a -ED

Komentáře k článku: Výslovnost koncovek -S a -ED

 

thumbs up!

skvělé! + užasně namluvené. Krásná RP, kdo o nahrával?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

thumbs up!

skvělé! + užasně namluvené. Krásná RP, kdo o nahrával?

Re: thumbs up!

Díky!

David Johnson z Velké Británie s námi spolupracuje především na nahrávkách slovíček do slovníku. V blízké době by se několik tisíc jeho nahrávek výslovnosti mělo objevit v HFE slovníčku a ve Word Manageru. Jeho spolupráce by měla ale být poznat i v několika dalších připravovaných článcích o výslovnosti.

fakt super článek

Sice tenhle článek o tom není, ale v „The kids are all right“ je přesně to s čím mám snad největší problém – jak spojí to „are all“ dohromady v jakési „róóll“

Zase super článek. Díky. Vaše stránky by snad měly být povinné pro většinu učitelek. Je neuvěřitelné, jakou výslovnost si děti „nosí“ ze školy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: thumbs up!

Díky!

David Johnson z Velké Británie s námi spolupracuje především na nahrávkách slovíček do slovníku. V blízké době by se několik tisíc jeho nahrávek výslovnosti mělo objevit v HFE slovníčku a ve Word Manageru. Jeho spolupráce by měla ale být poznat i v několika dalších připravovaných článcích o výslovnosti.

Re: Re: thumbs up!

A tie nahravky len doplnite do slov ktore ich neobsahuju? Alebo to budu zbrusu-nove slovicka + nahravka? :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: thumbs up!

Díky!

David Johnson z Velké Británie s námi spolupracuje především na nahrávkách slovíček do slovníku. V blízké době by se několik tisíc jeho nahrávek výslovnosti mělo objevit v HFE slovníčku a ve Word Manageru. Jeho spolupráce by měla ale být poznat i v několika dalších připravovaných článcích o výslovnosti.

Re: Re: thumbs up!

souhlasím, je to skvěle namluvené
no o WM a mě se zdálo, že ten hlas již znám
je znát, že ho mluvené slovo fakt baví, není to logoped?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin0703 vložený před 13 lety

Re: Re: thumbs up!

A tie nahravky len doplnite do slov ktore ich neobsahuju? Alebo to budu zbrusu-nove slovicka + nahravka? :)

Re: Re: Re: thumbs up!

Doplňujeme nahrávky slov, které ještě nemáme v té dané variantě. Slova, která už britskou výslovnost mají z původního Language Lab zatím zůstanou beze změny. Už teď musíme v britské angličtině dohnat cca 10000 slovíček… Na americkou máme také nového mluvčího, ale amerických slov je ve slovníku více, tam jich nyní chybí asi „jen“ 8000. :-)

A jak je to s /h/? My jsme se učili, že patří rovněž mezi neznělé souhlásky …

Také by mě zajímalo, jestli se dá nějak poznat, kdy se čte /z/ či /s/ na konci slova. Např. ice /ais/ × eyes /aiz/, juice × Jews, lose × loose apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klara0 vložený před 13 lety

Také by mě zajímalo, jestli se dá nějak poznat, kdy se čte /z/ či /s/ na konci slova. Např. ice /ais/ × eyes /aiz/, juice × Jews, lose × loose apod.

Re:

množné číslo je dle pravidel. Jinak je to součást výslovnosti slova a tam je to většinou nevyzpytatelné, i když jisté pravidelnosti lze vypozorovat. Tam ale doporučuji učit se výslovnost ze slovníku.

Vypozorovat se dá, že např. CE na konci se čte jako S a nikdy Z. SE na konci se ale čte už různě, někdy dokonce u identicky vypadajících slov se čte různě (např. USE a USE – viz článek o homografech).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klara0 vložený před 13 lety

A jak je to s /h/? My jsme se učili, že patří rovněž mezi neznělé souhlásky …

Re:

ano, patří. Ale o H tu není řeč, protože na H nikdy žádné slovo nekončí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

množné číslo je dle pravidel. Jinak je to součást výslovnosti slova a tam je to většinou nevyzpytatelné, i když jisté pravidelnosti lze vypozorovat. Tam ale doporučuji učit se výslovnost ze slovníku.

Vypozorovat se dá, že např. CE na konci se čte jako S a nikdy Z. SE na konci se ale čte už různě, někdy dokonce u identicky vypadajících slov se čte různě (např. USE a USE – viz článek o homografech).

Re: Re:

Děkuji za odpověď. Studuji prvním rokem na VŠ a máme předmět „fonetiku a fonologii“, tak by se mi právě hodilo znát pár „vylepšováků“, jak např. poznat, že slovo „house“ se čte jako /haus/ a nikoliv jako /hauz/ …

Re: Re: Re:

Taky mám fonetiku prvně, další typy na výslovnost bych určitě uvítala. Jsou pravidla, o kterých jsem neměla ani tušení. Třeba že school se vyslovuje bez přídechu, když je tam „s“ a ne jako cool. Nebo že ve skupině 3 souhlásek se prostřední nevyslovuje.Je toho víc a pro mě bohužel nejméně probádanou oblastí.Tedy až do teď.

techniques

prosim Vas, foneticky to je spravne: tek'ni:ks?
Dakujem

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.