Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #23

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 23

 

Konečně jsem si tímto testem zvýšil statistiku. 80 %

Nejvíce mě překvapila 6. otázka. Mimo jiné jsem měl špatně opět otázku s WISH. Já se to snad nenaučím :)

Test mi ale přišel lehčí než předchozí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 13 lety

Konečně jsem si tímto testem zvýšil statistiku. 80 %

Nejvíce mě překvapila 6. otázka. Mimo jiné jsem měl špatně opět otázku s WISH. Já se to snad nenaučím :)

Test mi ale přišel lehčí než předchozí.

Re:

taky 80% a rekl bych ze o neco lehci.

ja v tomto typu testu uz asi potreti posobe 2ch..

sooner

Myslela jsem, že sooner se pojí spíš s něčím, co by člověk sám udělal („I die sooner“-„To bych radši umřel“), ještě jsem se s tím nesetkala ve smyslu „byl bych raději, kdyby někdo druhý…“

80% .. hloupá nepozornost
u 13. ,ale jinak super test :)

též 80%, to docela jde :)) Dvě jsem dala uplně blbost a 9. jsem neznala.

Zato se mnou to GO DOWNHILL :-) Už podruhé za sebou jen 67 procent.

takovej pěkněj průměr 80%

80
U 3. jsem nepřemýšlel
U 10 jsem nepřemýšlel už vůbec
U 5. jsem chtěl dát „rather“, ale nebylo tam :-) tak jsem typnul a dobře :-)
U 8 mi už tip nevyšel…

Fajn test.

Jo! Mám pocit, že je to mírně lehčí než předchozí testy. 93%, a to jen proto, že jsem z neznámého důvodu přeskočil dvanáctku, kterou bych jinak věděl.

Otázka na podmět

Zajímalo by mě, jestli je pravidlem, že při reportování otázky na podmět zůstává zachován slovosled tázací věty. Z nabízených možností je to jediná správná varianta vzhledem k souslednosti časů. Ale čistě teoreticky by mělo jít použít i klasické reportování s oznamovacím slovosledem. Děkuji za vysvětlení.

njo, moje trapné chyby, ale člověk si leccos připomene! :-) a wish jsem měla dobře juchuu, vypadá to, že to chápu

Perfektní test. Člověk alespoň pozná, kde má mezery. A že jich teda je… :-)

Ahoj. Pekný test.
V 8. vete:
For people who have never been to that part of the world it's very difficult to _________ in to the extreme poverty.
Nehodilo by tam slovko adjust v zmysle adaptovania sa, akoby sa ľudia do tej časti sveta presťahovali ? Nemá zmysel presťahovať sa z bohatej krajiny do chudobnej, ale gramaticky by nebola táto veta správne ? :-D
Ďakujem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od giorgio vložený před 12 lety

Ahoj. Pekný test.
V 8. vete:
For people who have never been to that part of the world it's very difficult to _________ in to the extreme poverty.
Nehodilo by tam slovko adjust v zmysle adaptovania sa, akoby sa ľudia do tej časti sveta presťahovali ? Nemá zmysel presťahovať sa z bohatej krajiny do chudobnej, ale gramaticky by nebola táto veta správne ? :-D
Ďakujem.

Re:

ADJUST TO by mohlo být OK, ale nehodila by se za to předložka IN, která je v zadání.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.