Help for English

Cambridgské zkoušky FCE, CAE apod. levněji

Komentáře k článku: Cambridgské zkoušky FCE, CAE apod. levněji

 

Líbí se mi, že je možné si vybrat z více termínů a na PC zkoušku se stačí přihlásit až 4 týdny před ní.
Předpokládám, že vyhodnocení bude trvat stejně dlouho, protože testy poputují opět na opravy do UK, že?

tak to je skvely! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 13 lety

Líbí se mi, že je možné si vybrat z více termínů a na PC zkoušku se stačí přihlásit až 4 týdny před ní.
Předpokládám, že vyhodnocení bude trvat stejně dlouho, protože testy poputují opět na opravy do UK, že?

Re:

Ano, proces vyhodnocení není závislý na centru, je tedy stejný, jako byl.

Krása !

speaking part

Jen si tak říkám, jakpak asi bude realizováno vyhodnocení speaking part?
To budou pořizovat audionahrávku a tu posílat do UK (ovšem jak by poznali, který z posuzovaných zrovna hovoří, a který obrázek se snaží popsat), nebo hradečtí lektoři jsou tímto dostatečně akreditováni k posouzení speaking skills uchazeče?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 13 lety

speaking part

Jen si tak říkám, jakpak asi bude realizováno vyhodnocení speaking part?
To budou pořizovat audionahrávku a tu posílat do UK (ovšem jak by poznali, který z posuzovaných zrovna hovoří, a který obrázek se snaží popsat), nebo hradečtí lektoři jsou tímto dostatečně akreditováni k posouzení speaking skills uchazeče?

Re: speaking part

Vyhodnocování cambridgských zkoušek (ať je pořádá britská rada nebo kdokoliv jiný, ať je to v ČR nebo v Zimbabwe) musí provádět samozřejmě certifikovaní examinátoři.

Navrhuju Marka nechat certifikovat a pak by třeba mohl přihmouřit obě oči u zkoušky :--)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

Navrhuju Marka nechat certifikovat a pak by třeba mohl přihmouřit obě oči u zkoušky :--)

Re:

Jasně, vždyť má CPE Grade A, tak co by mohli chtít víc :-).

to moc ráda vidím, že bude konečně možné vybrat si takový termín, který se člověku opravdu hodí a ne se přizpůsobit jednomu z těch pár málo, které doteď byly k dispozici

využití certifikátů

Zdravím všechnu, k čemu je dobré mít certifikát, můžete mi to prosím objasnit jaké výhody to přináší? :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jan Beyer vložený před 13 lety

využití certifikátů

Zdravím všechnu, k čemu je dobré mít certifikát, můžete mi to prosím objasnit jaké výhody to přináší? :)

Re: využití certifikátů

Tak například to bývá výhodou (někdy i podmínkou) při ucházení se o práci u některých firem.
Záleží samozřejmě na oboru. Třeba ode mne jako vývojáře software se očekává, že budu schopen bez problémů vyhledávat informace na internetu (které bývají v angličtině).
Předpokládejme, že bych chtěl jít pracovat pro některou nadnárodní společnost, jejíž firemním jazykem je angličtina. Takto jejich personálnímu oddělení stačí z životopisů uchazečů zjistit, zda někdo má nějaký certifikát (v mém případě zatím pouze FCE) a podle toho se mohou rozhodnout, zda dotyčného má cenu vůbec zvát na pohovor. (Neboť má-li někdo certifikát znalosti úrovně jazyka, přeci jen to něco vypovídá, zda bude schopen komunikovat, rozjmět dokumentům atp.)
Nicméně důvodů pro certifikát je určitě víc.

Obávám se, že jsem právě přišla o jednu z výmluv, proč to pořád odkládám. Mám sice státnice, ale co si budeme povídat, není to to samé jako certifikát. Pořád jsem si říkala, že to mám do Prahy daleko… ale Hradec už je coby kamenem dohodil.

tzv. státnice

zdravím, můžete mi prosím vysvětlit, když někdo říká,že má „státnice“ z angličtiny, co teda vlastně má za zkoušku?
díky moc

CAE

Ahoj, můžete mi prosím dat nekdo kontakt na pražské centrum kde si můžu udelat CAE?
Díky Katka

PC vs písemná zkouška

Dobrý den. Je nějaký rozdíl mezi PC zkouškou a písemnou zkouškou? Chystám se udělat FCE certifikát, ale nevím co vybrat. Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.