Help for English

BELIEVE vs. TRUST

Komentáře k článku: BELIEVE vs. TRUST

 

Typický příklad věcí, které mi dokážou nasadit „brouka do hlavy“ :-) Díky za hezký, srozumitelný článek.

religion

Zdravím. Chci se zeptat jestli ve vztahu k víře, náboženství se používá pouze „religion“ a nebo i „belief“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od M.art.in vložený před 13 lety

religion

Zdravím. Chci se zeptat jestli ve vztahu k víře, náboženství se používá pouze „religion“ a nebo i „belief“.

Re: religion

RELIGION je nábožnství, vyznání, víra.
BELIEF pak víra obecně.

Pochvala delky

Musim verejne pochvali delku clanku ktere Roman posledni dobou vydava. Akorat tak k rannimu kafi. Zadle klady. (myslim logs ne positives :-))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hum4nfrog vložený před 13 lety

Pochvala delky

Musim verejne pochvali delku clanku ktere Roman posledni dobou vydava. Akorat tak k rannimu kafi. Zadle klady. (myslim logs ne positives :-))

Re: Pochvala delky

Jen to nezakřikni. Píšu (už dlouho) článek do našeho kurzu Business English ‚jak telefonovat‘ a ten bude hoooodně dlouhý :-) Ale jinak to prostě nejde.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re: Pochvala delky

Jen to nezakřikni. Píšu (už dlouho) článek do našeho kurzu Business English ‚jak telefonovat‘ a ten bude hoooodně dlouhý :-) Ale jinak to prostě nejde.

Re: Re: Pochvala delky

Jo telefonovani. Tim se budu muset holt prokousat. Posledni dobou jsem nejak liny psat e-maily tak radsi telefonuju. Nekdy bych si ale nafackoval kdyz se slysim co placam :-P. Takze nejvyssi cas pro kurz telefonovani, ac dlouhej.

Možná by stálo za to ještě zmínít další použití slovesa trust:

( formal ) to hope and expect that sth is true:

I trust (that) you have no objections to our proposals?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pride vložený před 13 lety

Možná by stálo za to ještě zmínít další použití slovesa trust:

( formal ) to hope and expect that sth is true:

I trust (that) you have no objections to our proposals?

Re:

Na této úrovni rozhodně ne. Viz konec tohoto článku.

Abych řekl pravdu, tak mě docela překvapilo, že BELIEVE IN je frázové sloveso. Jestli se tedy nepletu, tak BELIEVE IN SB. má stejný význam jako TRUST SB. (popř. HAVE FAITH IN)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 13 lety

Abych řekl pravdu, tak mě docela překvapilo, že BELIEVE IN je frázové sloveso. Jestli se tedy nepletu, tak BELIEVE IN SB. má stejný význam jako TRUST SB. (popř. HAVE FAITH IN)

Re:

BELIEVE IN je tzv. ‚prepositional verb‘ podobně jako LISTEN TO apod. Ne tedy zcela „frázové“ ale v mnoha učebnicích a gramatikách se házejí do stejného pytle.

BELIEVE IN a TRUST není úplně to samé. I když v některých případech by tato slova mohla být zaměnitelná, většinou nejsou.

BELIEVE IN a HAVE FAITH IN také není úplně stejné.

Doporučuji podívat se do slovníku na drobné rozdíly ve významu a v použití.

Vyborny clanok na ktory som dlho cakal a uz sa mi nechcelo otravovat sukromnymi spravami :D velmi sa mi paci ze v bublinkach sa daju velakrat najst dalsie vysvetlenia alebo rady napr: MAKE sth UP

Krásný článek! Tak teď už je mi konečně jasné, když Phantom zpívá své Christine „touch me, trust me“, že trust je tam z jiného důvodu, než jen kvůli tomu, aby se to rýmovalo :-) a že believe tam fakt být nemůže :-)

that

Díky za krásný článek, ale byla by tu jedna otázka. Proč ve větě I don't know why, but I think I believe you, není před I belive you napsáno THAT? (I think that I believe you) Děkuju :)

Re: that

THAT (že) se často v anglické větě vynechává.

TRUST IN

jaký je prosím rozdíl mezi TRUST sb/sth a TRUST IN sb/sth?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.