Help for English

Miscellaneous Upper-Int. 21-25 (revision B)

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Int. 21-25 (revision B)

 

tahle verze mi prisla na prvni pohled tezsi ale paradoxne sem mel lepsi skore

87% nic moc pro tentokrát, jinak super testík jako vždy

Překlep

V první větě máte asi omylem 2× slovo „by“.

dotázek

U věty číslo 3: Should anyone want to… chci se zeptat, jestli ve druhé větě záleží na čase, kterej použiju? Mně se zdá, že by šlo použít budoucí (will i going to), předpřítomný i minulý. Je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Srna vložený před 13 lety

dotázek

U věty číslo 3: Should anyone want to… chci se zeptat, jestli ve druhé větě záleží na čase, kterej použiju? Mně se zdá, že by šlo použít budoucí (will i going to), předpřítomný i minulý. Je to tak?

Re: dotázek

platí pravidla pro reálné (otevřené) podmínky… viz článek.

na to, u kolika vět jsem si nebyla jistá a dost jsem se rozhodovala, jsem se dvěma chybami velmi spokojená! moc hezky sestavený test!! mám dotaz: u 2 – mohl by v této nebo v podobné větě s tím AS IF nastat ten nereálný minulý čas? jestli ano, kdy? a u 7 – už už jsem dala správnou odpověd, ale pak jsem viděla neurčitý člen u b) a říkala jsem si, že by tam měl být, tudíž je správně b), ale není, ten člen tam tedy být nemusí, nebo je slovo gay v d) použito jako přídavné jméno?? děkuji :-)

stupidest?

Chtěla jsem se zeptat, proč je superlative od „stupid“ – „the stupidest“. Běžná 2 a víceslabičná nekončící -y se přece stupňuji pomocí more a the most (the most clever, the most famous atd.). Je to výjimka nebo mi uniklo nějaké pravidlo? Dík.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od grannie vložený před 13 lety

stupidest?

Chtěla jsem se zeptat, proč je superlative od „stupid“ – „the stupidest“. Běžná 2 a víceslabičná nekončící -y se přece stupňuji pomocí more a the most (the most clever, the most famous atd.). Je to výjimka nebo mi uniklo nějaké pravidlo? Dík.

Re: stupidest?

Viz článek o stupňování.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.