Help for English

Slovní druhy v angličtině - úvod

Komentáře k článku: Slovní druhy v angličtině

 

Výborně

Tak tohle se mi hodí. Dobře, že bude pokračování a naučím se spoustu slov, která potřebuji na učení se s anglickou učebnicí. Hodně jich už znám a vím, co se po mně chce, ale budu ráda, když to budu mít hezky pohromadě. A také procvičování přivítám, protože tohle se jen tak někde nenajde. Tyto články budou pro mne velká pomoc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Výborně

Tak tohle se mi hodí. Dobře, že bude pokračování a naučím se spoustu slov, která potřebuji na učení se s anglickou učebnicí. Hodně jich už znám a vím, co se po mně chce, ale budu ráda, když to budu mít hezky pohromadě. A také procvičování přivítám, protože tohle se jen tak někde nenajde. Tyto články budou pro mne velká pomoc.

Re: Výborně

Georgia rychlejší. Naprosto souhlasím. Ve spoustě učebnic tyhle věci vidím, ale nikde mi to nejde do hlavy tak dobře, jak s naším učitelem.

Vynikající seriál

Na tento seriál jsem se dlouho těšil, díky za něj, moc se těším na pokračování. :)

U těch citoslovcí bych řekl, že je docela škoda, že se jimi slovníky či učebnice nezabývají, protože sám často tápu jaké citoslovce použít, aby to ten dotyčný pochopil. Pamatuji si, když jsem poprvé narazil na citoslovce „jajaja“, myslel jsem spíš, že je to něco jako české „jj“, ale bylo to prý české „chacha“.

Našel jsem překlep – „slovním druhlm“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 16 lety

Vynikající seriál

Na tento seriál jsem se dlouho těšil, díky za něj, moc se těším na pokračování. :)

U těch citoslovcí bych řekl, že je docela škoda, že se jimi slovníky či učebnice nezabývají, protože sám často tápu jaké citoslovce použít, aby to ten dotyčný pochopil. Pamatuji si, když jsem poprvé narazil na citoslovce „jajaja“, myslel jsem spíš, že je to něco jako české „jj“, ale bylo to prý české „chacha“.

Našel jsem překlep – „slovním druhlm“.

Re: Vynikající seriál

No, to bylo ale ve španělštině. JA se španělsky čte jako ‚cha‘. Angličani CH většinou neumí pořádně ani vyslovit. V angličtině se totiž nikde neobjevuje. Ve Skotsku ano, např. LOCH NESS apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Vynikající seriál

No, to bylo ale ve španělštině. JA se španělsky čte jako ‚cha‘. Angličani CH většinou neumí pořádně ani vyslovit. V angličtině se totiž nikde neobjevuje. Ve Skotsku ano, např. LOCH NESS apod.

Re: Re: Vynikající seriál

Jo, to máte pravdu, ona ta osoba je rodilá španělská mluvčí a anglicky se pouze učí, takže to tam dala neprávem. :)

Taky se na tento seirál těším. Ze školy už jsem nějaký ten pátek pryč a určení slovních druhů mi občas dělá trochu problémy. A jak tak vidím, v angličtině jsou některá slova zařazena do jiných slovních druhů, takže to budu potřebovat procvičit. Zvlášt, když vidím, že slovo THAT může být zařazeno do více kategorií.

otázka

Nemohl byste k těm zásadním slovíčkům přidat i výslovnost? Myslím, že jsou dost těžká, ve slovníčku nejsou a z napsaného se to špatně učí. Tady v tom článku třeba auxiliary, je tu výslovnost napsaná, ale když se to snažím říci, no, ani nechtějte slyšet.

citoslovce

U slovíček „oh“, „wow“, mám ve slovníku poznámku exclamation. Je to nějaký jiný název pro citoslovce?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

citoslovce

U slovíček „oh“, „wow“, mám ve slovníku poznámku exclamation. Je to nějaký jiný název pro citoslovce?

Re: citoslovce

EXCLAMATION je ‚zvolání‘. Slovníky toto běžně používají místo termínu ‚interjection‘.

Lexical

Jen dotazek, jak se čte „Lexical“ ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od profa vložený před 15 lety

Lexical

Jen dotazek, jak se čte „Lexical“ ?

Re: Lexical

/leksikl/

determiner – determinátor .

determiner – determinátor

(Tato kategorie v češtině neexistuje. Mezi determinátory patří v angličtině členy, přivlastňovací zájmena, ukazovací zájmena, číslovky a další slova. Těmto slovním druhlm se budeme brzy věnovat samostatně.

už vyšel samostatný článek ?

pokud jo pls hoďte mi odkaz.. nemužu ho najít

Re: determiner – determinátor .

Ještě ne, ale snad již brzy.

dotaz

Ahoj, je linking word spojka? Nebo co to je? Díky : )

Částice

Můžu se zeptat, kam patří částice, neboli particle???
Díky za odpověď. :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.