Help for English

Slovní přízvuk: geography, biology, democracy...

Komentáře k článku: Slovní přízvuk: geography, biology, democracy...

 

Vynikající článek.

minutes

Pěkný článek.Díky.Měl bych dotaz.

Jak vyslovit MINUTE(S), když chci říct " zápisky, poznámky ( z porady"

" majnuts" ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Filip Waldhans vložený před 13 lety

minutes

Pěkný článek.Díky.Měl bych dotaz.

Jak vyslovit MINUTE(S), když chci říct " zápisky, poznámky ( z porady"

" majnuts" ?

Re: minutes

normálně /minits/. To, o čem píšete, by bylo přídavné jméno nepatrný, maličký, miniaturní

Hezký!

vzhledem k tomu, že mám problémy s přízvukem i v češtině (díky ostravštině, kde je přizvuk zásadně na předposlední slabice),tak na mě tento článek působí poněkud depkoidně. nicméně, je vynikající :) jen by mě zajímalo, jestli to taky tak pěkně předpisově všichni rodilí mluvčí dodržují :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od magda91 vložený před 13 lety

vzhledem k tomu, že mám problémy s přízvukem i v češtině (díky ostravštině, kde je přizvuk zásadně na předposlední slabice),tak na mě tento článek působí poněkud depkoidně. nicméně, je vynikající :) jen by mě zajímalo, jestli to taky tak pěkně předpisově všichni rodilí mluvčí dodržují :?:

Re:

A proč by to nedodržovali? Pro ně je to přirozené, oni by zase nepochopili ten náš přízvuk :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od magda91 vložený před 13 lety

vzhledem k tomu, že mám problémy s přízvukem i v češtině (díky ostravštině, kde je přizvuk zásadně na předposlední slabice),tak na mě tento článek působí poněkud depkoidně. nicméně, je vynikající :) jen by mě zajímalo, jestli to taky tak pěkně předpisově všichni rodilí mluvčí dodržují :?:

Re:

Jistě, správný slovní přízvuk je zcela přirozený.

Přízvuk v Angličtině

Co psal výše Pan Marek samozřejmě neplatí pouze u angličtiny, jsem teď víc než rok v Německu a tady jsem hlavně ze začátku, teď už spíš zřídka, narážel na stejný problém, kdy špatně z neznalosti zdůrazníte přízvuk někde kde nemá být a oni vám prostě buď nerozumí, nebo rozumí něco jiného, co pro českého mluvčího by znělo skoro stejně, ale pro Němce prostě ne.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.