Help for English

Minulý a předminulý čas #2

Komentáře k článku: Minulý a předminulý čas 2

 

100%

Konečně se to už podařilo. :-D

Potřebuji vysvětlit

Dobrý den Marku
Potřeboval bych pomoc s přítomným průběhovým časem a předpřítomným průběhovým časem a jejich pouziti v docasnych situacich. Mám větu: „I'm driving my husband's car these days because my car has broken down.“ a zajímalo by mě jaký rozdíl bude když napiši I have been driving my husbands's car these days because my car has broken down.
A pak mam vetu ve ktere je naopak uvedený predpritomny prubehovy cas ale ve ktere nevidim vyznamove rodil oproti predchozi vete. Veta zni: " I have been sleeping in the cottafe becasue we have been decorating the bedroom" jaky tedy bude rozdil kdyz pouziju cas pritomny prubehovy a tedy: I'm sleeping in the cottage because we are decorating the bedroom. Predem dekuji za odpoved

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin.SK vložený před 15 lety

Potřebuji vysvětlit

Dobrý den Marku
Potřeboval bych pomoc s přítomným průběhovým časem a předpřítomným průběhovým časem a jejich pouziti v docasnych situacich. Mám větu: „I'm driving my husband's car these days because my car has broken down.“ a zajímalo by mě jaký rozdíl bude když napiši I have been driving my husbands's car these days because my car has broken down.
A pak mam vetu ve ktere je naopak uvedený predpritomny prubehovy cas ale ve ktere nevidim vyznamove rodil oproti predchozi vete. Veta zni: " I have been sleeping in the cottafe becasue we have been decorating the bedroom" jaky tedy bude rozdil kdyz pouziju cas pritomny prubehovy a tedy: I'm sleeping in the cottage because we are decorating the bedroom. Predem dekuji za odpoved

Re: Potřebuji vysvětlit

Rozdíl je jen v tom, na co dáváte důraz. Přítomný průběhový klade důraz na okamžit TEĎ – takže teď jezdím, teď spím, teď maluju… předpřítomný průběhový říká, že to není jen teď,a le že to už nějakou dobu probíhá.

Do češtiny byste to s tím průběhovýmn přeloižil „Teď nějakou dobu jezdím, teď nějakou dobu přespávám atd.“ a přítomný průběhový jen „Teď jezdím, teď přespávám…“

Ve výsledku vlastně žádný rozdíl není. Skutečně jen v tom důrazu.

Kdyby bylo ve větě napsáno např. jak dlouho to tak už je, pak už si vybrat nemůžete, pak je to jen předpřít. průb. Kdyby ve větě bylo jen např. THESE DAYS, NOW, TODAY apod., pak zase může být jen přít. průb.

90%

Nj poslední větu jsem si špatně přeložila.. :idea:

Osmička?

Já jsem osmičku zprvu pochopil tak, že ji nemohl požádat o pomoc, protože byla na dovolené a tím pádem to neumí, chyběla na probírané učivo ve škole. Byl by v tomto případě přípustný předminulý čas? Jakože ji nemohl požádat kvůli tomu co se stalo v minulosti (chyběla).

Re: Osmička?

nebo že by tam bylo she had been on holidays v případě předminulého?

Re: Osmička?

Moc to komplikujete. :-)

Díky téhle stránce jsem pochopila o co vůbec jde v tomhle času. Perfektní! Budou nějaké další podobné testy?

poprvéééé:-))

Poprvé mam plných 100% :-) juchůů..

:-) stovkaa! zlepší statistiku zase jednou

2×100 %

Po teste č.1 aj teraz 100%. Už to nemôže byť náhoda, ale výsledok výkladu na týchto stránkach.
Dcéra mi síce povedala že to musí byť niečo veľmi ľahké, ale sama na to chuť momentálne nemá.

Paráda, zítra máme test time ve škole, tak si to alespoň ještě procvičím :D

100%

to je radosti :)

90% poteší :-)

90%..jsou to skvělé stránky, díky moc za ně :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.