Help for English

MUCH, MANY, A LOT

Komentáře k článku: MUCH, MANY, A LOT

 

Re:

Nerozumím… co vás na tom udivuje?

Re: Re:

a platí toto i u plenty of, a great amount of a ostatních?
there are plenty of theatres in the city?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 13 lety

Re: Re:

a platí toto i u plenty of, a great amount of a ostatních?
there are plenty of theatres in the city?

Re: Re: Re:

large amount, large number…

Chtěl bych se zeptat, jak je to s „quantity“, můj slovník to vysloveně nespecifikuje. Lze to použít i pro počitetná jména?

Tak právě jsem slyšel, že nějakého MP na BBC říkat „quite large amount of people“. Přece by do BBC nemlvuil hovorovou angličtinou?

Re:

ano, quantity je s oběma.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

Tak právě jsem slyšel, že nějakého MP na BBC říkat „quite large amount of people“. Přece by do BBC nemlvuil hovorovou angličtinou?

Re:

no, jestli to řekl takhle bez členu… tak bych to neřešil. Jinak AMOUNT je podle Oxfordského slovníku ESPECIALLY with uncountable nouns, Cambridge to říká podobně – ESPECIALLY with something that cannot be counted… a všechny příklady, co který slovník má, jsou nepočitatelné.

Já vim no, když to vygůgluju, tak na netu všude možně píšou, že tohle je prostě jedna z největších bolestí anglického jazyka i pro rodilé mluvčí, něco jako Češi třeba říkají „abysme“.

As many as two (three, four,…)

Dobrý den,
vím, že článek je pre-intermediate a můj dotaz asi o kousek výš, ale jelikož jsem nebyla schopná najít vysvětlení, tak se ptám: Co přesně znamená a kdy se používá vazba „as many as four (např.) books (např.)“?
Např. „You can get as many as five tickets.“ – znamená to „nanejvýš“? = maximálně pět?
A co „as few as…“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 12 lety

As many as two (three, four,…)

Dobrý den,
vím, že článek je pre-intermediate a můj dotaz asi o kousek výš, ale jelikož jsem nebyla schopná najít vysvětlení, tak se ptám: Co přesně znamená a kdy se používá vazba „as many as four (např.) books (např.)“?
Např. „You can get as many as five tickets.“ – znamená to „nanejvýš“? = maximálně pět?
A co „as few as…“?

Re: As many as two (three, four,…)

as many as four – až čtyři
as few as four – jen čtyři

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: As many as two (three, four,…)

as many as four – až čtyři
as few as four – jen čtyři

Re: Re: As many as two (three, four,…)

Promiňte prosím, potřebuji přesnější vysvětlení.
as many as four = až čtyři = žádný nebo jeden nebo dva,… nebo čtyři (maximálně)
as few as four = jen čtyři = přesně čtyři a ne víc
?
Když třeba řeknu dětem, že si můžou vzít maximálně čtyři sušenky (jen čtyři), řeknu „as few as four“?
A když budu chtít říct, že můžou získat až čtyři body (za nějaké soutěže), řeknu „as many as five“?
V obou případech to ale znamená, že můžou mít 0–4 sušenek (resp. bodů).

Chápu to správně nebo je to jinak?

Re: and much much/many many more?

MANY MORE – daleko véce zvířat
MUCH MORE – obecně daleko více

Dobrý den, lze použít MUCH i ve spojení s příd. jménem, třeba “He isn't much good at…”? Tam bych dala VERY, ale zajímá mě, jestli hovorová angličtina používá MUCH i v těchto případech. Ještě bych se chtěla zeptat, jak se tato látka označuje, abych si k ní mohla něco víc nastudovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdulaK vložený před 11 lety

Dobrý den, lze použít MUCH i ve spojení s příd. jménem, třeba “He isn't much good at…”? Tam bych dala VERY, ale zajímá mě, jestli hovorová angličtina používá MUCH i v těchto případech. Ještě bych se chtěla zeptat, jak se tato látka označuje, abych si k ní mohla něco víc nastudovat.

Ne, much jen s podstatným jménem. Můžete ho ale použít jako modifier s 2. stupněm přídavných jmen: much more intelligent than…, much more beautiful than…

MUCH GOOD se v hovor. angličtině používá poměrně běžně. není to ale pravidlo MUCH + příd jméno ale spíše taková fráze.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.