Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #26

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 26

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alomem vložený před 13 lety

Re:

Učitelka na střední nás donutila :) zapamatovat si slovo OPSHACOM, které v těchto případech pomáhá. Vždycky, když je něco podobného v testu, vzpomenu si na ni.
OP – opinion (beautiful)
SH – shape (tiny)
A – age
C – color (red)
M – material

Re: Re:

a zapomněla jsem na O na konci slova opshacOm
O – origin :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alomem vložený před 13 lety

Re: Re:

a zapomněla jsem na O na konci slova opshacOm
O – origin :)

Re: Re: Re:

Díky, to je dobrá pomůcka :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 13 lety

Re: Re: Re:

Díky, to je dobrá pomůcka :)

Re: Re: Re: Re:

Já měl podobnou „mnemonic“, ale jaksi to vdycky po zkoušce zapomenu.dík za připomenutí

Re: Re: Re:

Nojo, ale SHAPE je něco jiného než TINY. Mohlo by vás to zmást. Slova ROUND, SQUARE, TRIANGULAR, RECTANGULAR, OBLONG – to jsou tvary, a ty jsou až za stářím. TINY, SMALL, LARGE – to je velikost.

Proto je:

a large new XXX
a new round XXX

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re: Re:

Nojo, ale SHAPE je něco jiného než TINY. Mohlo by vás to zmást. Slova ROUND, SQUARE, TRIANGULAR, RECTANGULAR, OBLONG – to jsou tvary, a ty jsou až za stářím. TINY, SMALL, LARGE – to je velikost.

Proto je:

a large new XXX
a new round XXX

Re: Re: Re: Re:

Jo, vzpomněl jsem si na tu svou mnemonic. Je to OSASCOM (neboli ocas komp = počítač s ocasem)O = opinion, S = size, A = age, S = shape, C = colour, O si nemůžu vzpomenout co bylo, M = material

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re: Re:

Nojo, ale SHAPE je něco jiného než TINY. Mohlo by vás to zmást. Slova ROUND, SQUARE, TRIANGULAR, RECTANGULAR, OBLONG – to jsou tvary, a ty jsou až za stářím. TINY, SMALL, LARGE – to je velikost.

Proto je:

a large new XXX
a new round XXX

Re: Re: Re: Re:

jo origin vlastně :D

lucka

tahle stránka je dobrá :-)

12

Zdravím,jak je to u otázky č.12? Proč tam nemůže být pouze „must be“? Ja jsem uvažoval, že se to dozvěděl v minulosti a v přítomnosti je důsledek děje. :?:idea:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 13 lety

12

Zdravím,jak je to u otázky č.12? Proč tam nemůže být pouze „must be“? Ja jsem uvažoval, že se to dozvěděl v minulosti a v přítomnosti je důsledek děje. :?:idea:

Re: 12

jinak 47% :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 13 lety

12

Zdravím,jak je to u otázky č.12? Proč tam nemůže být pouze „must be“? Ja jsem uvažoval, že se to dozvěděl v minulosti a v přítomnosti je důsledek děje. :?:idea:

Re: 12

Nojo, ale ve vytrženém souvětí či skupině vět to z toho nevyplývá, tak se držte toho, co je známé. Samozřejmě bez kontextu je možné si domyslet cokoliv, klidně i HE WILL BE FURIOUS apod.

Re:

WITH WHOM…?
nebo
WHO … WITH?

Re: Re: Re:

Ještě jste opomněli PURPOSE, což je úplně na konci. Takže ta zkratka je vlastně OSASCOMP. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.