Help for English

Zkratky: etc. / e.g. / i.e.

Komentáře k článku: Zkratky: etc. / e.g. / i.e.

 

Díky za další užitečný článek, hlavně ta výslovnost nám studentům dělá problémy.

Jé super článek. Díky moc. Jasně! i:ti:si: tak to je moje :oops:

Super článek. Když jsem před půl rokem lušťil co to etc. znamená byl to jazykolam to vyslovit, ale naučil jsem se to. Ovšem poslouchám hodně nahárvky speakerů z různých koutů usa a výslovnost se liší. Asi to bude přízukem, je to matoucí. Ale na druhou stranu nedivím se že skoro 300mil lidí bude mluvit na tak rozlehlé ploše stejně…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od teo vložený před 13 lety

Super článek. Když jsem před půl rokem lušťil co to etc. znamená byl to jazykolam to vyslovit, ale naučil jsem se to. Ovšem poslouchám hodně nahárvky speakerů z různých koutů usa a výslovnost se liší. Asi to bude přízukem, je to matoucí. Ale na druhou stranu nedivím se že skoro 300mil lidí bude mluvit na tak rozlehlé ploše stejně…

Re:

Samozřejmě, stejně jako se liší výslovnost mnoha jiných slov…

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví pf
Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 13 lety

Jé super článek. Díky moc. Jasně! i:ti:si: tak to je moje :oops:

Re:

tak to jsme dva :-)

Re: Re:

Kdybyste byli jen dva, tak by to bylo fajn. :-)

latina

já to pořád říkám, že by se ta latina měla víc učit :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re:

Kdybyste byli jen dva, tak by to bylo fajn. :-)

Re: Re: Re:

:c)))

Prosím o doplnění zkratky “mimo jiné”, tj. “mj.”, děkuji. Ty ostatní jsem již znal, ale s touto mám problémy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jvitous vložený před 2 lety

Prosím o doplnění zkratky “mimo jiné”, tj. “mj.”, děkuji. Ty ostatní jsem již znal, ale s touto mám problémy.

Tato zkratka se nepoužívá tak často, takže se do tohoto článku pro mírně pokročilé příliš nehodí.
Viz https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…h/inter-alia?… (i.a.)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.